bu yayının tekrarı abonelere açıktır Twitch Sözlük

bu yayının tekrarı abonelere açıktır

31.
(bkz:)


+4 | 12-01-2021 13:18
32.
(bkz:)


+2 | 22-01-2021 04:19
33. Her ne kadar "zamanım yok izleyemiyorum" "param yok izleyemiyorum" deseniz de bu bence adaletli bir özellik. Abone olanlara herhangi bir şekilde ayrıcalık verilmeli ve artık birçok şey bu ayrıcalığın önüne geçiyor. Hatta birinci dereceden engel abone olmayan izleyiciler oluyor. Ayrıcalıklara olan engellerden kastım;

1- İlk örnek olarak bu yayın tekrarı özelliğine abone olmayanların karşı çıkması. Diyelim yayıncı gelen tepkilerden kapattı bu özelliği

2- Subday yapsa aynı şekilde "e abi biz de varız" "abi illa para mı vericez oynamak için" gibi tepkiler gelecek. Diyelim bu etkinliği de yapmadı

3- Discorda sub odası açtı ve orada konuşuyor sublarıyla ya da yayın sonrası sohbet için çağırıyor. Chatte "abi biz gelemiyor muyuz yani" "biz de izliyoz unuttun hemen bizi" gibi şeyler görmemek mümkün değil artık.

4- E artık şu milli piyango olaylarından sonra adamlar çekilişlerden de uzaklaştı.

Yani demeye çalıştığım şey adamlar bir şekilde abonelerine ayrıcalık tanımak istiyor ama siz abone olamadığınız için çomak sokmaya çalışıyorsunuz, orada burada kötülüyorsunuz adamları. Bu bana kıskançlık gibi geliyor. Biraz klişe ama çok seviyorsanız, yayınlarını merak ediyorsanız abone olun; olamıyorsanız da boş boş kötülemeyin.

Ek: Bunun yayında içeriklerini Youtube da paylaşan insanlar da var. Örneğin Eren Aktan yayındaki içeriklerini (Konkordato, Boşlukdüzü gibi) yayından birkaç gün sonra Youtube kanalına atıyor. Yayın tekrarı da abonelere açık çünkü bahsettiğim sebepler abonelere ayrıcalık tanımasının önüne geçiyor ama adam bunu yaptığında bile burada "açgözlü" diye nitelendiriliyor. (Eren Aktan doğrudan aklıma geldi onun dışında birçok kişi yapıyordur.)


+3 | 22-01-2021 11:41 - 26-01-2021 12:16
34. izleyicilerine gereğinden daha kaliteli içerik sunan yayıncılar için gerekli fakat kâr gütmek amacıyla boş beleş hiçbir katkısı olmayan/eğlendirmeyen yayın geçmişleri için gereksiz.


+3 | 26-01-2021 15:13
35. %100 gerekli bir özellik. partner olmak istememin tek sebebi hatta. bunu da daha çok abone gelsin de cebim para görsün kafasıyla demiyorum. şunu çok net biliyorum ki parasını verip aboneliği alan adam sana kıymet veriyordur ve sana kıymet veren adamdan zarar gelmez. diğer insanların ise hangisinin sana kıymet verdiğini bilmemekle birlikte tüm tekrarları didik didik karıştırıp sana zarar verecek kısımları aleyhinde kullanacak kadar kötü niyetli insanların olduğu su götürmez bir gerçek. abonelere rozet gibi soyut bir ayrıcalık vermektense bu daha iyi.


+5 | 06-02-2021 04:20
/4
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/4