Twitch Sözlük

gündem

twitchsozlukTwitch Sözlük tarafından seçilen başlık

twitchsozluk.com ilk entrysidir. Düşüncelerinizi belirtebilirsiniz!!


+20 | 20-04-2018 00:56 - 20-04-2018 17:46

Elraenn

Taze yayıncı, noobstarda 1. olacağını düşünüyorum.


+8 | 24-04-2018 02:35

yazarların en son oynadığı oyunlar

twitch sözlük yazarlarının en son oynadığı ya da bitirdiği, oyun, expansion pack ve dlcler hakkında bilgi ve yorum almak amaçlı açtığım başlık. sadece oyun adı verilip geçilmezse şayet, anket-başlık olma niteliği de taşımaz, en azından öyle umuyorum.

metro exodus sürünüyordu bir süredir konsolda. vakitsizlikten ve açıkçası bitirmek istemediğimden erteliyordum. şimdi bu verimlilik arz ediyormuş gibi görünen fakat covid haberleriyle sürekli uyarıldığımız ortamda yeniden başladım. iki günlük ömrü kalmış. göz yaşları içinde uğurladım kendisini.

metro serisinin kitaplarını dahi okumuş olan bir hayran olarak video oyun serisinin en az gerildiğim, koltuktan en az sıçradığım parçası oldu. oyunun açık dünya unsurları ve crafting seçeneğinin geleceği öğrenildiğinden beri oyunun anlatı (narrative) unsurlarının sekteye uğrayacağı tahmin ediliyordu. buna rağmen açık dünyanın yine de tat kattığını söylemesem olmaz. özellikle bildiğimiz yeni nesil açık dünya oyunlarda olduğu gibi bir takip sistemi de yok, oyun kendi kendine save aldığında doğru yerden girdiğimi anlıyordum çoğu zaman. serinin ilk iki oyunu moskova metrosunda geçiyordu bilindiği üzere. bu oyunda dört mevsimi birden yaşama şansınızın olduğu açık dünya parçaları var. yok ben eski oyunların bölüm tasarımını özledim derseniz tünel içinde süründüğünüzün en azından iki bölüm var, epey de uzunlar. crafting muhabbeti ise oyunun oynanabilirliğini arttırmakla birlikte o ruh daraltan atmosferini maalesef yok etmiş. kimyasal ve mekanik parçalar neredeyse her yerden çıkıyor, ammunition sıkıntısı da çekmiyorsunuz strateji gözeterek oynarsanız. elimi kolumu sallaya sallaya oynadım valla. böyle diyorum ama dead city bölümü gameplay açısından olmasa da üzüntüden çok zor oynadığım bir bölüm oldu. kıyamıyorum oyuna kötü bir şey söylemeye fark edildiyse ama aşağı yukarı böyle.

her şeye rağmen, bizim ketum artyom oyun tarihi içinde unutmayacağım bir komradım olarak kalacak. kayınpeder maşallah cehenneme sürdü, girdik. onun dışında post apokaliptik feylezof khan, deli hunter, canım kaynatam miller, nazilere ölüm saçan sovyet kadın sniper birliğinden roza shanina cosplayi annacığım, yeni (!) ufak dostumuz kirill, hepsini çok özleyeceğim. iki dlc'yi de satın aldım ama ne bileyim.. ben artyomu özledim. o sam's story adlı dlc'de karakter proper amerikan aksanıyla "konuştukça" call of duty oynuyormuş gibi hissediyorum ne yalan söyleyeyim. canlarım benim, gece gece duygulandım. 0'ınıza 1'inize şunu armağan ediyorum: https://www.youtube.com/watch?v=4ABHwrmA4EQ


0 | 28-03-2020 02:04 - 28-03-2020 21:22

Sponsorlukları Eşe Dosta Dağıtmak

Firmaların sponsorlukları kendilerini iyi temsil edecek kişiler(en azından 2 saat küfür edemeden oyun oynayabilecek) yerine izleyicisi yüksek kişilere vermesi ile ortaya çıkan durumdur her seferinde torpili eleştiren yayıncılar(bu kanallarda sponsor yayıncıya sponsorluğu verir ve diğer kişiler içinde öneri(yersen) ister) sponsorluğa geldiğinde hak eden kişi yerine her zaman yakınlarında bulunan sevdikleri kişileri önerirler(!) sponsorlu bir kanal var mesala kanalda yayın yapan kişilerin %80'i birbirinin tanıyan x tayfadan gerisi de yine tanıdık eskiden de böyle bir kanal vardı şu an aktif değil orda da aynı şekildeydi
Sorsak bu yayıncılar torpile sonuna kadar karşıdır görünce de çok güzel eleştirirler ama ellerine fırsat geçince de çok güzel yaparlar


+1 | 28-03-2020 16:22 - 28-03-2020 16:22

jahrein

oturduğu yerden para kazanıyor seemsgood


+48 | 20-04-2018 01:41

Twitch Sözlük Mobil

Çok yakında yayınlanacak olan uygulamadır. Bu başlık uygulamadan açılmıştır.

(bkz:)


+1 | 28-03-2020 22:54

yeni ban sistemi

Twitch yeni ban sistemi getirdi.

1- Artık banlanan kişiler chati göremeyecekler ve chat listesinden isimleri silinecek. Banlanan kişiler aynı zamanda Takipçiler listesinden silinecek.

2- Banlar artık IP Adresine göre yapılıyor. Aynı IP'den farklı hesap açıp chatinize yazan kişilerin yazılarını kendilerinden başka kimse göremeyecek yani boşa yazıcaklar.

TR'de IP'ler sürekli değiştiği için banlı birinin IP'sine denk gelirseniz nolur bilmiyorum. Statik IP'si olmayan biri böyle bir ban sistemin biliyorsa modem resetleyebilir veya VPN kullanabilir.


0 | 28-03-2020 17:46 - 28-03-2020 17:51

Elwind

6 Eylül itibariyle profesyonel oyunculuğu bırakıp yayıncılığa başladığını açıklayarak, yayında 27 k lara çıkan uzun soluklu bir yayın yapmıştır. Chatin de inanılmaz desteğini almıştır.


+1 | 07-09-2018 14:00

uBlock

Twitch reklamları da dahil olmak üzere neredeyse internetteki tüm reklamları engelleyebilen en güvenilir reklam engelleyicidir
Link:https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm?hl=tr


+2 | 26-03-2020 14:45 - 26-03-2020 15:33
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın