Toqtir Twitch Sözlük

Toqtir

281. Yayınladığı Youtube videosuyla Twitch'e geri döndüğünü duyurmuştur. Bence Twitch'e dönmesinde bir sorun yoktur yanlış gördükleri şeyi dillendirerek bir kamuoyu yaratmaya çalışmaları oldukça kıymetliydi ama başardılar ama başaramadılar orası izleyicinin takdiri. Olan Rekkitz ekibinin bit scam olayından önceki yükselişine olmuştur.

Profilime girip bakarsanıza Toqtir ile ilgili ayrıca özel olarak girdiğim naçizane övgülerimin bulunduğu bir entry mevcuttur ancak bu sefer övgü kısmı eksik kalacak. Çoğu yayıncının burada kendileriyle alakalı yazılan entry'lere baktığını bildiğim için Sedat direkt olarak bu sözlerim sana:

Verdiğiniz temiztwitch mücadelesine sonsuz saygım var ve o dönem tweetlerle ben de desteklemeye çalıştım ancak platform değiştikten sonra kafana göre değiştirdiğin yayın takvimine, bi anda çekip giderek 2 hafta, 3 hafta, sonra ki çekip gitmende 1 ay, 2 ay hiçbir haber vermeyip takipçilerine yaptığın saygısızlığa hiç bir saygım yok. Mental olarak kötü geçirdiğin bir dönem olabilir, ama bunu insanlarla paylaşmayıp her seferinde geri dönerek "sizle paylaşamadım hataydı, artık yayınlara devam" diyip sonra bir daha aynı hatayı tekrarlamak, seyircinin gözünde bir hata değil bilinçli olarak yapılan bir durum olduğu izlenimi oluşturuyor. Herkes size şu sıralar Twitch'e döndüğünüz için "tükürdüklerini yaladılar, hahaha paşa paşa döndüler" gibi eleştirilerle geliyorlar ancak bunlar önemsiz. Yayıncılık sizin mesleğiniz ve nereden daha fazla para kazanıyorsanız elbette ki orada mesleğinizi devam ettirmeniz sizin için en iyisi. Bahsettiğim eleştiriler, para kazanmak, ev geçindirmek gibi kavramlar ile hiç tanışmamış insanların işi. Ancak sen seyircine hiçbir zaman şeffaf olmayıp, her seferinde yaşadığı çalkantılı sürece saygı bekleyip aynı saygıyı destekçilerine göstermezsen bu sefer de aklı başında seni gerçekten destekleyen izleyicilerini kaybedersin.

Umarım Twitch'i bıraktığın zaman ki hype'ı ve izlenmeyi tekrar yakalarsın ve seni seven destekleyen takipçilerine karşı daha şeffaf ve saygılı olursun.

Gösteri devam etmeli...


0 | 03-09-2022 20:34 - 03-09-2022 20:36
282. “Limon satarım onurumla yaşarım” demişti büyük adam. Limon işinde batmış, twitche dönecekmiş diyorlar. Limonlar gittiğine göre onur da… hey hey hey ben değiştim baylar ben değiştim. Gönderin paraları kayta bebke özel okula giççek

Demek ki neymiş tkrdüğümüzü ylamamak için boyumuzdan büyük laf etmeyecekmişiz. Açık kapı bırakacakmışız. Neys umarım o kız bunların arasında adam akıllı yetişir. Hakkında hayırlısı olsun.


+1 | 04-09-2022 20:08 - 04-09-2022 20:13
283. Adamı kötü içerik üzerinden eleştirecektim de haklı, içerik kalitesi düştükçe izlenme sayısı artıyor, project zomboid 2k izleniyor, tiktok izleyip leş bir oyun oynayınca 5k izleniyor, zaten artık eski ideallari,standartları olan sedo da yok kral ekmeğinde


+1 | 17-09-2022 23:21
284. Bu yayınların hali ne aga ya ? İyice video izleme yayıncısı olmuş sedo haberimiz yok. Şimdi youtube da charmquell diye bir kanal bulmuş her yayın 2-3 videosunu izleyip yorumluyor. Kameraya sürekli efekt uygulamasına değinmiyorum bile. Eskiden arma, dayz, ck3 oyunlarda olmayan contenti yaratıp milleti eğlendirebilen adamla bu adam aynı olamaz. Umarım twitche geri alıştıktan sonra eski haline döner ya da artık sadece oyun yayınlarını izleyip geçicez.


+3 | 19-09-2022 21:17
285. Yani şu anki sedo'ya yabancıysanız youtube'daki yayınlarını hiç izlememişsiniz demektir, buna da şükür en azından eski sedo'nun tadını verebiliyor yayınları artık


0 | 22-09-2022 22:20
286. Leş. Samimiyetsiz de


0 | 07-11-2022 21:24
287. büyümesi lazım. yaş olarak, kafa olarak.


0 | 25-11-2022 16:09
288. Emin olmadan yazmak istemedim ama artık gönül rahatlığıyla yayınlarının eski kalitesine ulaştığını söyleyebilirim. Yayın saatini video izleme - oyun oynama arasında iyi paylaştırıyor. Bu adamın her oynadığı oyunu izletebilme gibi diğer yayıncılarda olmayan bir özelliği var. Oynadığı boktan korku oyunlarını bile sıkılmadan izliyorum. Bu ara oynadığı HOI4 olsun HLL olsun çok keyifli geçiyor yayınlar. Geçen ki RE4 remake yayını da çok iyiydi. Yayıncının oynarken keyif alması yayına da yansıyor. Ben bu şekilde devam ettiği takdirde twitchden ayrılmadan önceki peak izleyici sayılarına ulaşabileceğini düşünüyorum.


+1 | 26-03-2023 21:58
289. Son zamanlarda işini doğru düzgün yapmaya başladı. İremle birlikte güzel bir program uygulamışlar. Bozmazlarsa ve bu tempoda devam ederlerse eski zamanlardaki gibi samimi ortamı yakalayabilir.

Öyle "ben karımı özledim aga kapatıyorum" kafası hiç düzgün bir kafa değildi. 9-5 çalışan adam işten nasıl "karımı özledim" diye çıkıp gidemiyorsa bu mesleği yapan kişinin de izlenme zamanlarında bu rahatlığı yapamıyor olması lazım.

Umarım bu program bu şekilde devam eder. Ortak yayınları da tek yayınları da ayrı ayrı keyifli.


+1 | 07-08-2023 17:44
290. En iyi oyun yayıncısı diyebilirim. TR yayıncıları arasında solo oyun oynayıp izletebilen nadir yayıncılardan.


+1 | 10-08-2023 21:13
/29
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/29