istatistik Twitch Sözlük

istatistikler


toplam başlık sayısı: 1295
toplam entry sayısı: 20565
toplam kullanıcı sayısı: 4871

en çok beğenilen yazarlar

# yazar puan
1 Okeanix 1047
2 dogrucudavut 994
3 vasifsizhunter 866
4 Solyd 753
5 tractatus 750

açılan son başlık: lipandani

" sakalını traş etmeden önce baruthane pilavcısına inanılmaz benzeyen inşaat mühendisi adayı ve twitch yayıncısıdır.

hem arka fonunda hem de emote olarak kullandığı çoraplar da hoş bir detay. çorap mevzusunun arkasında yatan hikayeyi de kendisine sorarsınız artık. swh.

https://www.twitch.tv/lipandani "


girilen son entry: Kadın Yayıncılar

" Yayıncılık son 10 yıl içerisinde büyük gelişim göstermiş ve sosyal medya kullanıcıları tarafından bir meslek haline getirilmiştir. Yayıncılar belirledikleri yayın konseptleriyle, yayın içerikleriyle kendi istedikleri kitleyi oluşturup izlenme peşindedirler. Maddi kısmı onları bağlar, biz yayıncılığın hakkını verip vermedikleri kısmını tartışıyoruz (kadın yayıncıların).
Kimi hayat tecrübelerinden, mesleğinden ve/veya edindiği hobilerden gelen tecrübelerini yansıtarak, kimi popüler oyunları oynayıp bu oyunlarda başarılı olmaya çalışarak ve başarılı olursalar da turnuvalara katılıp bu içeriğini sürdürerek, kimi doğuştan gelen veya estetikle sonradan bazı yerlerini düzelttiği fiziki özelliklerini kullanarak bir kitle oluşturur ve o kitleye hitap eder ki bu fiziklerini kullananlara yayıncı denmez. Ayrıca yayıncılık bir yayıncının herkesin kendi başına izleyebildiği komik, acıklı, trafik kazası içeren vs. videolari açıp izleyerek izleyicilerine hitap ettiği bir şey değildir. Bunu yapan kişilere de yayıncı denmez zannımca.
Burada bahsedilen konu ''kadın yayıncılar'' bu işin hakkını veriyor mu, vermiyor mu?
Yayın izleyen kitlenin genellikle iş sahibi olmayan küçük yaştaki çocuklar ve öğrenciler olduğunu düşünürsek, kadın yayıncıların burada avantajı göze çarpıyor. Bahsettiğim bu kitleye kadın yayıncılar fiziklerini kullanarak hitap etmeye çalışıyor. Bu kitle de cinsellik konusunda yaşları itibariyle zayıf ve aç olduklarından ilgiyle izliyorlar kadın yayıncıları. Bu durumun da bir dezavantajı var. Bu tür yayıncılık denilmeyen fiziksel şov içeren yayınlar çok olduğundan izleyiciler tek bir yayıncıya bağlı kalmayıp bu türde boy gösteren ve beğeni algısına uyan diğer yayıncılara gidiyor. İzlenmeler de haliyle bölünüp diğer yayıncılarla paylaştırılıyor. Çok da paylaştırılmıyor aslında. Malum her kadının fiziksel görünümü cezbedemiyor bahsettiğim izleyici kitlesini.
Sadece sohbet yayınları yapmaya çalışsalar da başarılı olamıyorlar. Samimi gelmiyorlar. Ayrıca hayat tecrübeleri yok. Hayat tecrübeleri varsa da izleyicilere aktarma konusunda başarılı değiller çünkü inandırıcılık konusunda zayıflar. Bunlardan daha da önemlisi, kadın yayıncılar tecrübelerini anlatırken sohbetteki yazılanlara aşırı takıyor ve duygusal olarak çöküyor. Zamanla da bu çöküş konuşmak istememelerine yol açıyor. Erkekler sohbettekilerin bu acımasızlığıyla baş etme konusunda kadınlara göre çok daha başarılı.
Oyun oynayarak kitlelerine hitap etmeye çalışıyorlar. Başarısız oluyorlar maalesef. Fıtratlarından gelen bazı dezavantajlı özellikleri, kendi oluşturdukları karakterlerinden gelen dezavantajlı özellikler ve hiç oyun oynamamış veya az oyun oynamış olmaları gibi dezavantajlar da başarısız olmalarındaki etkenler.
Yayıncı verir, izleyici alır. Yayıncının verecek bir şeyi yok, yayın düzeni de yok ise izleyici kaçar. Yayıncının başarılı olduğu bir konu varsa, yayınlarında da bunu başarıyla gösterebiliyorsa; izleyici de kendisine destek çıkıyorsa ki çıkar; çok güzel bir yayıncılık serüveni geçirmeye başlar.
Kısacası: Kadın yayıncılar fiziksel özellikleri olmasa yayıncılıkta zor tutunur ki bunun doğruluğunu kanıtlamaya bile gerek yok, zaten biliniyor. Eğer bir kadın yayıncı yayıncılıkta başarılı olmak istiyorsa, öncesinde hayatında belli bir konuda başarılı olması gerek; gerek ki bunu yayıncılık hayatında göstersin ve izleyiciyi kendisine çeksin...
Yayıncılığın hakkını veren kadın yayıncı bana göre yok. Hoş, erkek yayıncılardan da hakkını veren çok yok; 10 tane zordur. Twitch kullanıcı adım da utangaciniz. "

bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın