torwak Twitch Sözlük

torwak

41. şimdi kasım 5'te gelir. temiz twitch akımı için destek verdim der. ahahahh.


+3 | 01-11-2021 14:44
42. 1 yıldır abonesi olduğum, sözlüğün genelinin de hemfikir olduğu gibi benim de son zamanlarda epey değiştiğini gördüğüm EFT yayıncısı. Yiğidi öldür hakkını yeme, iyi bir Tarkov ve fps oyuncusu olduğunu düşünüyorum.

Geçen sene takip etmeye başladığımda yayınlar Türkçe, Torwak daha anlayışlı, chatiyle sohbeti koyu ve yardımsever biriydi. Sanırım 2000 izlenmeleri gördüğünde bir kırılma anı oldu ve karşımıza acayip kibirli bir Torwak çıktı. Kibirli halini sevmesem de arada takip ediyordum ancak yayın ingilizceye dönünce çok takip etmemeye başladım.

Bixi ile bir sorun yaşamış ne olduğunu bilmiyorum ancak benim ilgimi sürekli denk geldiğim müzik yayınları çekti. Bazen sadece müzik yayını yapıyor, bazen de normal yayını sonrası müzik yayınına geçiyor. Bunun genel çerçeve içinde legal olduğunu ancak etik olarak gelir dolandırıcılığı şeklinde değerlendirilebileceğini okudum.

Bugün yayında (tabi ingilizce bir şekilde) şöyle bir diyalog geçti

Ben: Neden sürekli müzik yayınları açılıyor, kanal radyo istasyonuna mı dönecek?

Torwak: Dostum istersen dinlersin, istemezsen dinlemezsin.

Ben: Elbette ister dinlerim ister dinlemem ben sebebini sordum

Torwak: Neden bunu soruyorsun, kanal benim kanalım istediğim yayını yaparım.

Ben: Normal yayınlarının devamında müzik yayını açanlar için iddialar var, ben senin 11 aylık abonenim, iddiaları duydum gelip sana sormak istedim.

Torwak: Sen yargıç mısın, sana ne vs vs vs

ve netice itibariyle banlandım.
Zaten diyaloğun sonunda banlanacağımı biliyodum da şüphelerimden emin olmak istedim ve oldum da.

Son olarak; Bora abi buraları okuduğunu biliyorum, çok yazık ettin kendine :)


+4 | 22-11-2021 01:42
43. Öncellikle şunu söyleyim umarım gerçekten buralara gelip hakkında yazılanları okuyorsunudr.

Ilk EFT'yi LVNDMARK ve PESTILY de gördüm sonra dedim bu yayını acaba türkçe yapan da yok mu ozamanlar çalıştığım için ve sen geç yayınları yaptığından ötürü seni buldum. Gayet temiz yüzlü düzgün diksyonlu birini görünce favorim haline geldin. Ama bu tabi uzun sürmedi....

İnsanlara durduk yere saldırıyorsun fazla kibirli fazla ukalasın. Bir şey işine gelmeyince hemen patlıyorsun karşındakini aşağılamaya çalışıyorsun.
Tamam haklısın bazı troll veya toxic izleyici yok mu? Elbette var hangi yayıncıda yok ki? Sen bir şeyin işine gelmeyince hemen banlıyorsun haliyle adama cevap hakkı da vermediğin için arkasından aralıksız bi 5 saat saydırıyorsun yok avukat mısın yok şu musun yok bu musun.. Sen asıl nesin?
Hadi backseat yapma olayına katılıyorum ''abi sıktı factory/shoreline vs ATSANA'' diyene benim de tahamülüm olmaz eyvallah. Ama sen aynı tavırı ''abi interimiz var mı bu akşam'' diyene ukala bi sesle ''arkana yaslan izle backseat yapma'' diyorsun. Ne bu kibirlilik anlamıyorum. Kendini çok yüksekte görüyorsun insanların seni izlediğini senden kopyaladıklarını düşünüyorsun da tam tersi olmasın o.

Eminim ki LVNDMARK'ın da PESTILY gibi EFT CHAMPİON ünvanı olsa onu da sevmezsin. Pestilyi muhtemel sevmemenin sebebi senden daha iyi olmasındandır keza Lvndmark da senden daha iyi.
AMA iyi derken bozma şimdi sinirini bahsettiğim olay YAYINCILIK anlamında daha ağırlıklı. Her ikisi de stabil olarak 10bin üzeri izleniyorken sen 200 zor geçiyorsun.

Suçu da kendinde aramaktansa seni destekleyen insanlarda bizim senin de kökenin olduğun TÜRK milletinde arıyorsun. Neymiş efendim türkler eftyi sevmiyor, eft türklere hitap etmiyor vs vs.. nerden biliyorsun bize neyin hitap edip etmediğini? Elaren olsun Jahrein olsun ve bir çok daha TÜRK ve TÜRKÇE yayın yapan adamlar/kadınlar nasıl oluyorda min 5k üzeri izleniyor? Çünkü içeriği güzel sunuyorlar eğlenceli sunuyorlar ''bugün acaba kime saldırsam'' modunda değiller.

Şu yayıncılık konusunda o kadar çelişiyorsun ki....

1. Fulltime streamer asla olmayacağım öyle bir planım yok diyorsun.
a) Inglizce yayınlarımla GLOBALE ulaşmak istiyorum diyorsun daha fazla insana ulaşmak istiyorum diyorsun.

Madem fulltime streamerlik yapmayacaksın türkçe yayınlarına devam edebilirdin ne var ki bunda zaten kitlen belli seni seven belli ne olmuş yani?
Hobby olarak yapıyorum. Kendini mi kandırıyorsun? Bizi mi kandırmaya çalışıyorsun anlam veremedim.
Dostum, hiç bir yayıncı bu işi SIRF hobby olsun diye eğlence olsun diye 1. Kendini yırtmaz 2. Abone ol demez. Tüm yayıncıların ortak bir amacı vardır oda yükselip para kazanmak oyun oynayarak ahmeti mehmeti ayşeyi fatmayı eğlendirim diye bu işe girişen kimse yok ve olmadı da.

2. Gözünü sevim şu PUBG rank 1i kaldır ya.. harbiden böyle bir tabloyu nasıl paylaşabiliyorsun anlam veremiyorum.
Dur sana tahminimi söyleyim. Oyun çıktığında oynamışsındır muhtemel de o dönem tatildeydin aralıksız oynadın 5. günün sonunda tabloda rank1 e yerleştin ve hemen ekran görüntüsünü aldın belki bir gün bir yerde lazım olur diye. Bir oyuncu kendisine rank 1 laik görebilmesi için, sezon sonunda rank 1 de yerini edinmişse başarıdan sayılır. Hani senin yaptığın gibi ''dur kanka sezon yeni başladı kanka aralıksız bi kaç gün oynayım kanka aha rank1 hemen ss aldım kanka artık ben xyz oyunun rank 1 oyuncusuyum ehehehe''

Bugünün ki yayınında da insanlar soruyor asgarri ücret hakkında ne düşünüyorsun ''beni ilgilendirmez ki ben uk de yaşıyorum istanbulda hava nasıl deseniz ben bilemem ki ben ukdeyim anlamsızca yani'' ehehehe. Bi insan anca bu kadar olabilir ne diyim ki.. Ama unutmadığın bir şey var. Bir zamanlar türkçe yayında diyordun ahh ben türkiyeyi çok seviyorum türkiyeye yerleşmeyi düşünüyorum ah vah vah.. fasa füso boş kasıntı. Uk'nin sunduğu herşeyden vazgeçip trye yerleşeceksin öyle mi? yersen...

Sonuç olarak sevgili Boracığım mesele oynadığın veya oynamadığın oyun değil, izleyici kitlenin az olduğu mesele sen kendinsin. Bi zahmet çeki düzen ver kendine. Kalan sevenlerini de zorla kovdurma. Bazısı herşeye rağmen seviyor seni bazısı da ''aman şimdi bu yine yanlış anlar birşey söylemeyeceğim'' modunda takılıyor.

Dipnot: Bir zamanlar sana ''duo yok mu o yok mu bu yok mu'' diyenlere ''arkadaşlar ben solo oynuyorum bsg hile kullananları banlıyor takım arkadaşınız hile kullanırsa sizde banlanırsınız ben bu riski alamam'' diyordun. Ne hikmetse ufak velet Brady ile duolar atılıyor demek ki güvensizliğin bize karşıymış ama yabancılara gözün kapalı güvenebiliyorsun eyv. bildik iyi oldu.

Ikinci not da hatırlatırım ''Arkadaşlar bu kanal asla submodan çıkmayacak'' diyen adam noldu? :D Büyük konuşmayacaksın işte!


+4 | 17-12-2021 06:33
44. İngilizce yayın yaptığı halde izleyicilerinin çoğunun hala Türk olduğu,kibirli kendini beğenmiş bir yayıncı.Chatinde en ufak Türkçe kelimeye izin vermiyor.Biri en ufak Türkçe kelime kullandığı anda timeout atıyor :D.Öldüğünde genelde hep bir bahane uyduruyor ve hiç eleştiriye dayanamıyor.En son senelerce onun için uğraşan bir moderatörünü banlamıştı ancak nedenini bilmiyorum.


+2 | 09-01-2022 19:16
45. Fetöcü olduğundan şüpheleniyordum. Kendisine Türkiye'ye ne zaman geleceğini sorduğumda aklını kaybetti, banladı. "Sana kalın bir şeyler mi getireyim buradan, tekli puro mu istersin" vb. laflar etti. Basit bir soruya bu kadar tepki vermesi kibirli, bozuk bir karaktere sahip olduğundan olabilir ancak ben fetöcü olduğunu düşünüyorum. Siz de aynı soruyu sorun aklını kaybedecek.

https://hizliresim.com/iwvjdqv


0 | 03-02-2024 00:31
/5
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/5