Yazarların kendi twitch kanalları Twitch Sözlük

Yazarların kendi twitch kanalları

1. Tüm başlıkları inceledim ancak yazarların kendi kanallarından bahsettiği, tanıttığı bir başlık bulamadım. Twitch dünyasında küçük yayıncıların yükselmesi günümüzde neredeyse imkansıza yakın bir zorluk seviyesine geldi. Böyle bir sözlük imkanı sunulmuş iken twitch Türkiye için sohbet edip tartışma yeri baş üstünde tutulmalı. Ben de burayı biraz daha canlı tutmak için yeni gelen kişilerin burada kanalını tanıtmasının, etkinliklerini paylaşmasının hem bu sözlüğe hem de twitchte küçük yayıncılar için faydalı olacağını düşünüyorum. İpi eline geçirmiş ve başkalarının yükselmesine izin vermeyen büyük yayıncılara karşı bu gibi platformları en azından bizler desteklemeliyiz. Twitch hakkımızda kısmına verdiğimiz sosyal medya adreslerine twitch sözlük de eklemeliyiz. Küçük yayıncıları öne çıkarmak için bu platform bulunmaz bir nimettir aslında. Sözlük yönetimi ve yazarlar bu konuda ortak çalışıp yardımlaşmalı. İki taraf için de çok büyük bir artı olabilir.

İlk taşı ben atıyorum, efenim bu benim Mayıs ayında kullanmaya başladığım kanalımdır. Geçtiğimiz ay bir ekip oluşturduk ve 5 yayıncı (aktif 4 birisi askere gidiyor ve evleniyor bu ara meşgul) arkadaş bir olup kendi yayın kanallarımız haricinde burayı ortak geliştirmek istedik. https://www.twitch.tv/fiuby_com

Kanalda her yayıncının farklı günü ve formatı var, pazartesi salı benim yeni oyunları oynayıp deneme yayınım, çarşamba cuma günleri valorant yayınları (turnuvalar yapıp hatta kendi ligimizi kurmayı planlıyoruz ancak henüz bu kadar kitlemiz yok), perşembe sohbet yayınımız, cumartesi de haftanın oyun gündemini değerlendirdiğimiz, indirimli oyunları paylaştığımız, farklı platformları tanıttığımız ve her hafta farklı konuk aldığımız gündem yayınımız var.

Eğer twitchin büyük ve kibirli yayıncıları buraya dönüp bakmıyor ise, o zaman bu platform da destek verdiği küçük yayıncıların büyümesini sağlayıp kendi büyük yayıncılarını oluşturmalıdır. Twitch Türkiye de büyük yayıncıların neredeyse hepsi diğer yayıncının yancısı olarak başlamış ve kendi içinde mitoz bölünmüş gibi bir ortam yarattı. Buna engel olmak için yapabileceğimiz şey birbirimize destek olup birlik olmak.


0 | 15-12-2023 10:44 - 15-12-2023 18:28
2. Kendisinin bir twitch sözlük hesabı yok ama ben arkadaşı olduğum ve bu başlığı gördüğüm için adını vermek istiyorum. Erownie adlı küçük yayıncı gerçekten çok samimi ve izleyici sayısına göre çok kaliteli eleman zamanında erayın yayınlarına kendine müzisyenin yayınlarına gidiyordu fakat büyük yayıncı ne derse o olur mantığı olduğu için daha da yayınlara almadılar çocuğu. Çok samimi biri ona sövseniz kendi ile dalga geçer olayı büyütmez yayınlarında efekt kullanır izleyicileri ile oyun oynar takılır. biraz deli bi çocuk sanki 25 yayıncıyı aynı anda izlettiriyor hissi veriyor. Twitchi para için yapmıyor çünkü durumu zaten iyi belki de o yüzden kaliteli yayınına sponsorluk almaz reklamları minimuma çekmiştir ki siz daha rahat izleyebilin diye eleman içerik sıçıyor ama gören yok


0 | 15-12-2023 13:40
/1
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/1