Sözlük Toxic liği Twitch Sözlük

Sözlük Toxic liği

31. Bu konu hakkında benim belirtmek istediğim özel bir durum olacak, öncelikle ben kendi halimde amatör bir yayıncıyım ve her türlü yayıncıyı zevkle takip ediyorum boş dramalar başladığında (birine sallama laf çakma vb) kapatıp başka yayıncılara geçiyorum, tabii şimdi yayıncılık yaptığım için o kadar çok vaktim olmuyor.

geçtiğimiz günlerde kuzigang hakkında bir entry'de kuzigang hakkında bir eleştiri yapmıştım şivelerin komik olmadığını yayının bunun dışında bir eğlendirme özelliğinin bulunmadığını yazdım.
ertesi gün bir twitchsozluk kullanıcısı instagram adresime kadar bulup bana kocaman kocaman mesajlar yazıp sonuna da "daha iyiysen sen aç xxx" gibi bir cümle yazdı.

bende zaten açıyorum diyip kendisini sohbet etmek anlaşmak ve eğlenmek için kendi yayınıma davet ettim.
bugün açtığım yayına gelip "selam or*spu çocukları" evet tam olarak bunun capslock ile yazılmış halini chat'e bırakmayı denedi ama bende chat filtreli olduğundan mesajı paylaşılmadı tabiki sadece ben gördüm ve üzüldüm arkadaşımıza.

sözlük toksitliğine bundan daha iyi örnek verilebilir miydi bilmiyorum ama kimsenin ölümüne şekilde fanboyluğunu yapmaya gerek yok arkadaşlar bu kadar sahiplenmeyin insanları, sevgi ve saygılarımla.


+5 | 24-01-2021 22:13
32. örnek olarak sözlüğün 1.sine bakın yayıncının yaptığı içeriğe ve nasıl yayın yaptığna bakmıyor ona göre eleştirmiyor bot fln diyor boş yapıyor işte sözlük toxicliği.


+1 | 27-01-2021 15:24
33. Zamanında twitch tracker istatistikleri ile insanlara bot diyen toxicler kendi fanboyu olduğu kişiye aynı şey yapılınca nedense direk savunmaya ve "bu mu bot attığına dair kanıt" tarzı yaklaşım kullanıyorlar. Anlamıyorum bu toxic kitleler neden durmadan aynı şekilde birbirine saldırıp ardından karşılıklı entrylerle hakaret ediyorlar. Tüm toxiclere "hahahaha" diyip geçmek gerekiyor cidden.

edit: yakın bir tarihte sözlükte fanboy savaşları diye başlık açılmaz ise ben en büyük toxic insanım.


0 | 27-01-2021 15:32 - 27-01-2021 15:36
34. Bazıları "Mumblebros" ekipçe entry giriyorlar ve daha f5 çekmeden 10+ alıyor yorumlar.

Discord'da gruplaşılcak kadar toxic bir ortam.


+1 | 27-01-2021 16:38 - 27-01-2021 16:39
35. Tamamen yayıncıların kasıtlı yönlendirdiği toxiclerle alakalı. Zaten sırf primci dramacı yayıncıları izleyen tipler var, onlar da yönlendirilirse böyle oluyor.


0 | 28-01-2021 01:59
36. Artık yeter ben yazmaktan sıkıldım toxicler yapmaktan sıkılmadı. Sözlük te önce kurallari okumaları gerektiğini düşündüğüm 2-3 tane kullanıcı var. Ciddi mânada tek entry giren ve bu girdiği entry tartışma(düşünce paylaşımı olarak değil, karşılıklı hakaret içeren entry. lul ). Sözlük adminlerinden özel mesaj atma olayıni kapatması lazım bence çünkü niyeyse kullanan kimse yok nerdeyse.

edit: bide şu "sevmiyorsan izleme" muhabbeti kadar saçma bir olay yok. Tabi ki de insanlara kimse zorla yayın izletmiyor fakat bir insanı yorumlamadan/ eleştirmeden önce izlemeside en büyük hakkıdır.


0 | 08-02-2021 06:50 - 08-02-2021 07:02
37. cümleleri lağıma sokup çıkararak sözlüğe salanları yönetim biz şikayet etmeden göremiyor mu? burada bir düzen, nizam yok mu? yoksa yok deyin, biz de medet ummayalım. birkaç tane tip var, belden aşağı küfür etmeden cümle kuramıyor. her gördüğümde öğürüyorum. bunları engelleyemiyoruz da bir türlü yazar engelleme gelmediği için. insanın ne bir şey yazası geliyor, ne girip okuyası. düzeleceğine de zerre inanmıyorum.


+5 | 12-02-2021 18:24
38. Bazen buradaki kullanıcaların birbiriyle iletişim kurmaya çalıştıklarını gördüğümde aklıma çarli geliyor... O daha iyi anlaşabiliyor, helal.


+2 | 13-02-2021 17:34
39. Sözlük toxicleri entry girerken: "Hav hav haaaav hav". Anlaşılan fanboylar durmak bilmiyor. Zaten son günlerde hiçbir drama olmadığı için fanboylar sözlüğü basmıyor. İşin en kötü yanı ise meğer bu toxicler sözlük aktifliğini arttırıyormuş lul.


+1 | 21-02-2021 15:15
40. yepisyeni bir toxic...

Şuan bu entryi girmeme vesile olan toxic kişi; sözlükte insanların entry girmemesi, sadece beğenmesi veya okuması gibi bir durum olmadığını ve olamayacağını savunuyor kendisi (bir tek o da değil çoğaldı böyle insanlar). Haberiniz olsun insanlar entry girmek zorunda değil, illa fikir belirtmek zorunda değil, isteyen okur isteyen beğenir geçer. Ben her sabah buraya girdiğimde yeni başlıklara entry girmek istemiyorum ama girenlerinkini de beğeniyorum, okuyorum. Sırf 2-3 yayıncı övücem diye peşpeşe her başlığın altına "buraya kitle yönlendirdiler kesin" "siz fake hesaplarla geliyorsunuz" "neden burada 20 beğeni var diğer başlıklarda yok" gibi bomboş argümanlar sunmak gerçekten ayrı bir kafa.

Şahsen sizlerin fanboyluğu sözlük için daha büyük sorun yaratıyor. Adamların 10 entrysi var full 2-3 kişi arasında fanboyluk yarışında. O başlıklardaki yazarlara baksam yarısından fazlası böyledir. Sırf başkasını insanlar başkasını izliyor diye salyalı biçimde kitlelere hakaret yağdırmak fanboyluğunuzu belli ediyor. Lan bari dikkat çekmemeye çalış, normal davran; ne biliyim normal argümanlar sun, bu adam şu yüzden iyi diğeri bu yüzden kötü diye, ne bu saldırganlık anlamadım. Bu tür fanboyların, sevmediği adamın kitlesine hakaretler saydıranın en azından sözlükten uzaklaştırılması gerekiyor...görüşüm.
"leeğn siz entry girmiyonuz sadece beğeniyonuz sizin fake hesaplarınız var kesin deemi leğn"


+9 | 01-03-2021 23:02 - 01-03-2021 23:04
/4
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/4