yazarların en son oynadığı oyunlar Twitch Sözlük

yazarların en son oynadığı oyunlar

21. Hyper Light Drifter.Her ne kadar adında "Drifter" geçsede araba oyunu değildir,yarı açık dünyalı 2D piksel grafikli zindanlara girip baklava şeklindeki jeneratörleri çalıştırarak ana merkezdeki bossa ulaşmaya çalıştığımız oldukça estetik görünebilen bir oyun.Her bölgenin (4 bölge var) kendine özel bossları ve mini bossları var.Oyun içinde bir çok gizli bölge var,bu bölgelerden bir çok içerik çıkabiliyor.Kıyfet ve kılıç skini,oyun içi para birimi ve son olarakda anahtar.Bu anahtarlardan yeteri kadar varsa oyundaki kapalı bölgelere giriş yapabiliyorsunuz.Hepinize tavsiyemdir,öyle çok pahalı bir oyunda değildir


0 | 24-02-2021 09:52 - 24-02-2021 09:53
22. dün
(bkz:)
'e başladım. bu sıralar bu tip minik macera oyunlarına kafayı taktım. 30 lira bandına kadar olanları edinip deniyorum. 24-28 lira arası bir fiyata satın aldım bunu da.


oyun sherlock holmes ve hannibal'in dizisini izlemiş olanların hatırlayacağı, buradan hatırlamayanların da
(bkz:)
ile ivmelenip
(bkz:)
ile yerli yerine oturan takip mekaniklerine ve
(bkz:)
oynayanların hatırlayacağı puzzle çözme tekniklerini harmanlandığı, hiç de fena olmayan bir dedektiflik oyunu. tema lovecraftian olsa da, sıkı stephen king takipçilerinin hatırlayacağı çeşitli detaylar hatta motifler mevcut. ben bu tip şeylere denk geldiğimde, oyunlarda hala belirli bir entelektüellik düzeyinin üstünde insanlara sesleniyor olmalarına epey seviniyorum.

siz çeşitli doğaüstü görüler gören özel dedektif mr. reed'i oynuyorsunuz. bu rahatsız edici görülere bir hal çare bulmak için, aslında anakaraya bağlı olan fakat sel sebebiyle adaya dönüşmüş bir kasabaya geliyorsunuz. burada ana görev, bu görüler ile alakalı ana vakayı çözebilmek, onun dışında da epey keyifli yan vakalar var. ben epey sevdim.

kombat mekanikleri müthiş kete fakat zaten olay gizem çözme olduğundan ben çok takılmıyorum. grafik genel olarak kaplamalar, tekstürler ve animasyon kalitesi düşünülecek olursa 'meh'in bir miktar altında. fakat berbat değil, rahat rahat, çok takılmadan oynarsınız. 2010-2011 grafikleri gibi yani, 2002 değil.

türkçe dil desteği var. şu devirde millet oturup utanmasa power point sunumunu "powered by unreal engine" deyü 25 liraya koyarken, bu oyun için oldukça iyi bir fiyat olduğunu düşünüyorum. bakabilirsiniz.

edit: ne olaylar dönmüş ya, steam üzerinden satılan sinking city'nin yasadışı olduğu iddiası ortaya atılmış. buyrun kaynak: https://shiftdelete.net/steam-yasadisi-bir-oyun-ile-gundemde


+3 | 28-02-2021 13:02 - 02-03-2021 11:39
/3
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/3