yazarların en son oynadığı oyunlar Twitch Sözlük

yazarların en son oynadığı oyunlar

21. Hyper Light Drifter.Her ne kadar adında "Drifter" geçsede araba oyunu değildir,yarı açık dünyalı 2D piksel grafikli zindanlara girip baklava şeklindeki jeneratörleri çalıştırarak ana merkezdeki bossa ulaşmaya çalıştığımız oldukça estetik görünebilen bir oyun.Her bölgenin (4 bölge var) kendine özel bossları ve mini bossları var.Oyun içinde bir çok gizli bölge var,bu bölgelerden bir çok içerik çıkabiliyor.Kıyfet ve kılıç skini,oyun içi para birimi ve son olarakda anahtar.Bu anahtarlardan yeteri kadar varsa oyundaki kapalı bölgelere giriş yapabiliyorsunuz.Hepinize tavsiyemdir,öyle çok pahalı bir oyunda değildir


0 | 24-02-2021 09:52 - 24-02-2021 09:53
22. dün
(bkz:)
'e başladım. bu sıralar bu tip minik macera oyunlarına kafayı taktım. 30 lira bandına kadar olanları edinip deniyorum. 24-28 lira arası bir fiyata satın aldım bunu da.


oyun sherlock holmes ve hannibal'in dizisini izlemiş olanların hatırlayacağı, buradan hatırlamayanların da
(bkz:)
ile ivmelenip
(bkz:)
ile yerli yerine oturan takip mekaniklerine ve
(bkz:)
oynayanların hatırlayacağı puzzle çözme tekniklerini harmanlandığı, hiç de fena olmayan bir dedektiflik oyunu. tema lovecraftian olsa da, sıkı stephen king takipçilerinin hatırlayacağı çeşitli detaylar hatta motifler mevcut. ben bu tip şeylere denk geldiğimde, oyunlarda hala belirli bir entelektüellik düzeyinin üstünde insanlara sesleniyor olmalarına epey seviniyorum.

siz çeşitli doğaüstü görüler gören özel dedektif mr. reed'i oynuyorsunuz. bu rahatsız edici görülere bir hal çare bulmak için, aslında anakaraya bağlı olan fakat sel sebebiyle adaya dönüşmüş bir kasabaya geliyorsunuz. burada ana görev, bu görüler ile alakalı ana vakayı çözebilmek, onun dışında da epey keyifli yan vakalar var. ben epey sevdim.

kombat mekanikleri müthiş kete fakat zaten olay gizem çözme olduğundan ben çok takılmıyorum. grafik genel olarak kaplamalar, tekstürler ve animasyon kalitesi düşünülecek olursa 'meh'in bir miktar altında. fakat berbat değil, rahat rahat, çok takılmadan oynarsınız. 2010-2011 grafikleri gibi yani, 2002 değil.

türkçe dil desteği var. şu devirde millet oturup utanmasa power point sunumunu "powered by unreal engine" deyü 25 liraya koyarken, bu oyun için oldukça iyi bir fiyat olduğunu düşünüyorum. bakabilirsiniz.

edit: ne olaylar dönmüş ya, steam üzerinden satılan sinking city'nin yasadışı olduğu iddiası ortaya atılmış. buyrun kaynak: https://shiftdelete.net/steam-yasadisi-bir-oyun-ile-gundemde


+3 | 28-02-2021 13:02 - 02-03-2021 11:39
23. rezervasyonumu aldığım başlıktır. son üç ay içinde 20nin üstünde oyun bitirdim. vakitlice doldurayım.


+1 | 12-06-2021 15:45
24.
(bkz:)


kasım gelene kadar buradan devam...


0 | 16-06-2021 13:49
25. madem aşırı işim var neden oyunlarla alakalı kritik yazmayayım deyip girişeyim. aldım ajandamı elime, bakıyorum şöyle. oynadıklarımın tamamını yazacak sebata sahip miyim emin değilim ama en çok yer edenlerden bahsedeyim dedim.

çıkar çıkmaz "lan acaba kalbime iner mi" çekincesiyle alıp bitmesin diye evde gazi koşusuna çıktığım bir oyun oldu
(bkz:)
. burada daha önce yazdığım bir girdide belirttiğim gibi, resi serisi ilk oynadığım oyun olmak için bir miktar genç olsa da, beni level design merakına çok erken yaşlarda sokan ilk oyundur. yeri çok özel, karakterler arkadaşım gibi. aşırı sevdiğimi belirtmek için daha ne söyleyebilirim bilmiyorum fakat şüphesiz bu sevgi, serinin 5. oyununu da eş ölçüde övecek kadar gözümü kör etmedi.

oyun
(bkz:)
'ın devamı niteliğini taşıyor. oynadığımız karakter yine
(bkz:)
garibanı. fakat bu sefer belirli sebeplerden ötürü hikaye, doğu avrupa'nın korku folklorü geniş coğrafyasını oyun mekanı ediniyor. farklı farklı hikayelerin birbirine karıldığı, level design konusunda yine ders veren bir oyun olmuş. o kadar özlemişim ki açık dünya olmayan fps aksiyon oyunlarını, tadı aşırı damağımda kaldı.

kullanıcı arayüzü klasik resident evil oyunlarının biraz cilalanmış ve bence çok iyi olmuş hali. ben oyunu bitirdikten sonra geriye doğru dönüp tüm oyunları bir kez daha bitirdim, the village'ın ergonomisine alışınca kazot geldi haliyle.

ammo alışverişi ve silah upgrade etme muhabbetine çok sıcak bakmıyordum ilkin, zira bu tip unsurlar korku oyunlarında immersiyonu bir miktar zedeliyor bence. fakat fena olmamış.

ekonomik bağımsızlığınız varsa, eski oyunları mumla arıyorsanız, "8 saatlik oyuna bu para verilir mi?" demeden alınız. 5 karat, internally flawlass, clear pırlanta gibi oyun, kusur bulamadım. bir dört saat daha uzatmaları için aynı parayı bir kez daha verebilirim, o kadar ağzımı tatlandırdı. seni seviyorum, çok seviyorum lan capcom.

bir diğer bahsetmek istediğim oyun ise
(bkz:)
. başlamadan önce, ingilizceniz iyiyse sakın çeviri oynamayın bu oyunu.
(bkz:)
'dan sonra bir oyunda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. hikaye kaliteli bir b film havasında, abuk subuk, saçma sapan. anneciği köpekbalığı avcıları tarafından öldürülmüş kindar bir bebe köpekbalığını canlandırıyorsunuz. türlü türlü tatlı ve tuzlu su canlılarını yiyerek evrimleşebilmeniz için gerekli olan puanları topluyor ve sonrasında şeytan kulağına kurşun bir köpekbalığı haline geliyorsunuz. bu sırada bir yandan beslenirken, diğer yandan çeşitli ranklerdeki avcıları tepeliyor, diyar diyar geziyor farklı farklı biyomlarda dolanıyorsunuz. aşırı eğlendim oynarken, 50 lira filandı
(bkz:)
'da. oynayın oynatın ya, süper oyun.

sıra geldi
(bkz:)
'e. bu da bağımsız bir firma olan
(bkz:)
in yürüme simülasyonu/hayatta kalma/korku oyunu. ana motifi britanya folklorü. ben gerim gerim gerildim oynarken. fakat bir yerden sonra (oyunun süresi 3-4 saat) gerilim benim için sona erdi ve karakterlere üzülmeye başladım. fena olmayan bir işti, mutlaka oynayın diyemem oynamazsanız bir şey kaybetmezsiniz ama hem bu oyun türünün hem de folklor meraklıları bakabilir. belirtmem gerekir ki, oyunun sanat yönetimi çok başarılı.

(bkz:)
adlı allahın belası oyunda genç arkadaşlar tarafından böcek gibi tokatlanarak "oynuyoruz". keşke yine coop takılabileceğimiz bir pve versiyonu olsaymış zira, otuz yaş üstü 3 arkadaş olarak pvp'de 17lik rus kankilerden dayak yemekten çok sıkıldık. içimizden biri o kadar bunalıma girdi ki steam'den aim trainer indirdi orada egzersiz yapıyor lol. anlayacağınız, oyun, oyun süresi 10 saatlik oyuncuyla 100 saatlik oyuncuyu aynı arenaya sokabiliyor. ben daha silah modellerini yeni anlamışım, oynanışa yeni adapte olmuşum, süper kozmetik avcılar tarafından kafamdan vurulup yakılmak suretiyle telef ediliyorum. ilkin güldük eğlendik de bir yerden sonra "sorun sende değil bende ismail" modunda alt+f4leyip bir çay koyduk yani. bir de oyunda novice modu atlattıktan sonra, avcılarınız vurulduğunda ölüp siliniyorlar. onlara atadığınız perkler de öyle. eeh yani.

sıkıldım, sonra devam ederim diğerlerine.


+3 | 17-06-2021 13:52 - 17-06-2021 13:59
/3
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/3