warmane Twitch Sözlük

warmane

1. world of warcraft'ın popüler bir sunucusu. işbu entry vaktinde the burning crusade, wrath of the lich king ve mists of pandaria ek paketlerinin sunucularını barındırmakta. tbc'de ortalama 2000 kişilik bir anlık oyuncusu olmasıyla beraber wotlk'da iki sunucu toplam olarak ortalama 15-20 bin anlık oyuncuya sahip.

"benim her ay para verecek gücüm yok ama wow'u da denemek istiyorum kardeşim" diyen oyuncular için birebir.

http://www.warmane.com


0 | 09-08-2019 20:52 - 09-08-2019 20:55
2. 27 Ağustos tarihinde çıkışını yapacak official WoW Classic'in ardından muhtemelen kapatılacak serverdır, yine de World of Warcraft'ı seviyorsanız oynayabilirsiniz, eski ek paketleri barındırdığı için büyük ihtimalle oyun size çok yardım etmeyecek ve ingilizceniz yoksa kısa sürecek bir serüvendir.

Blizzard geçtiğimiz senelerde Nostalrius serverını kapatıp kendi girişti Classic'i getirip eski oyuncuları World of Warcraft'a geri döndürme işine. Belki içinde TBC, WOTLK vs. gibi ek paketler olduğu için kapatılması uzun sürebilir ancak WoW Blizzard'ın Copyright'ını aldığı bir ürün olduğu için bir anda kapatılırsa şaşırmayın. Oynayacaksanız verin aylık paranızı Classic WoW oynayın, isterseniz yanında da BFA oynayabilirsiniz, ayrı ayrı aylık üyelik almanız gerekmiyor.


0 | 09-08-2019 21:28 - 09-08-2019 21:29
3. proje, amerika'nın erişemeyeceği bir ülkeden(bildiğim kadarıyla azerbaycan) yönetildiği için zaten yıllardır telif hakkı ihlali uyarısı almakta ve tabiri caizse yönetim ekibi bu ihtar kağıtlarını tuvalet kağıdı niyetine kullanıyor. private server camiasında bu kadar popüler olmasının sebebi ise oyuncuların duyduğu güvenden geliyor.

nostalrius isteseydi projeyi kapamaz, anonimliğini kullanarak aktifliğine devam ederdi fakat birilerinin "classic wow" fitilini ateşlemesini gerekiyordu. bu yüzdendir ki kapanışın ardından çok kısa bir süre sonra classic wow için blizzard ile temasa geçmeye başladılar ve başarılı oldular.

süreci birebir bilimum yabancı kaynaklardan takip eden biri olarak söyleyebilirim ki blizzard, private server konusunda fazla bir yaptırım yapma imkanını elinde bulunduramıyor.

kapatılması söz konusu bile değildir, çünkü maddi imkanı olmadığı halde oyunu oynamak isteyen kitle azımsanamayacak seviyede. bu talebi karşılayacak arzı da pazarda büyük bir pay ile warmane sağlıyor şu anda. ek olarak da eski paketlerle ilgili her türlü bilgi wiki sayfalarında ve youtube'da bulunabiliyor zaten. 2013'te wow ile sıfır bilgim olmama rağmen araştırarak paketlerle ilgili yeterli bilgiye ulaşabildim, ulaşamadığınız konularda da zaten aktif forumları ve gm ekibi bulunmakta. ingilizce konusunda ise diyecek cevabım yok zira ingilizce bilmeyen kişi official serverlarda da oynamaz zaten.


+2 | 09-08-2019 21:48 - 09-08-2019 21:50
/1
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/1