twitch yayıncılarının vasat izleyicilerin leş olması Twitch Sözlük

twitch yayıncılarının vasat izleyicilerin leş olması

1. 2013'den beri twitch takip eden biri olarak gözlemlediğim durum. Twitch yayıncılarının çoğu eğer yayıncı olmasa asgari ücretle çalışacak vasat, eğitimsiz tipler. İzleyicilerinde çoğu gerçek hayatta toplumdan dışlanmış, çoğu psikolojik sıkıntıları olan, asosyal ve loser tipler. Neden böyle bilmiyorum ama gerçekten durum bundan ibaret. Lütfen yazdığımı anlayarak okuyun, tamamı değil "çoğu" kelimesini kullandım. Ve kesinlikle twitch'i gerçekten çok eğitimli ve üst sınıf insanlarda izliyordur ama onların da chatlere katıldığını düşünmüyorum. Buna rağmen yayıncılar, ezik ve vasıfsız takipçileri tarafından egosu kabartıldığı için kendini çok üst düzey bir insan sanıp her şeye yorum yapması, her konuda bilgi sahibi olduğunu sanması beni çok sinirlendiriyor. Gerçekten bazen bu tür yayıncıları ve izleyicileri bir banyo'ya koyup ıslak terlikle dövüp kaynar suda bıcı bıcı yaptırmak istiyorum. Neyse ben gideyim de dünya'nın en kültürlü insanlardan oluşan medya platformu olan twitch'e girip. Her şeyi bilen, üst düzey eğitimli, filozof, psikolog, avukat, istihbaratçı, doktor, mühendis 70 dil bilen, herkesden çok akıllı ve kültürlü olan oğuz sasi ve jahrein abimi izleyeyim de az kültürleneyim!


+7 | 20-03-2020 23:23
2. Bunların daha leş versiyonu var onlarda yancıları. Adamlar çıkıp övünüyo yancı olmakla.


+3 | 20-03-2020 23:36
3. bunun en büyük sebebi ne yazık ki dünyanın göt deliği bir ülkede yaşamamız. herkes kraldan çok kralcı, herkes güce tapan birer yaver. üstüne bir de sonradan görme, ne oldum delisi yayıncıları ekleyince boom ortaya bu çıkıyor.


+1 | 21-03-2020 00:17
4. Platform değilde ülke kaynaklı bence bu sorun. Türkiyede yaşamak başlı başına bir mental savaş zaten, insanların psikolojik sıkıntılarının olması çok doğal.


+1 | 21-03-2020 00:53
5. aklıma koronavirüs hakkında soru soran gazetecilere "bu kadar ciddi bir konuyu bana niye soruyorsunuz, teknik direktörüm ben. bilgisi olan konuşmalı, ünlüler değil" minvalinde cevap veren jürgen klopp'un ağzından öbülesi açıklamasını getiren bir başlık olmuş.

şahsi görüşüm "bilmem kim yayıncısı türkiye'nin afetselliği için şöyle sakil bir yorum yaptı!!" gibi sanki o bilmem kim yayıncısının vasat fikirleri çok önemliymiş gibi davranıldığı sürece milletin totosu arşa değmeye devam edecek. sanki bana david harvey, neoliberalizm ve kurtuluş'taki spekülatif arsa değeriyle alakalı akla izana sığmayacak bir yorum yapmış gibi aşırı ciddiyetle kınanıyorlar falan ahah.

edit: imla mimla kaçmış, onları düzelttim. vurmayın okuma yazmam var.


+4 | 21-03-2020 01:26 - 21-03-2020 04:59
6. bunun en büyük örneği izleyicilerin izledikleri yayıncıları başkasıyla shiplemesidir. izledikleri kişiyle başka kızları yakıştırmadan duramazlar. çünkü kendileri hayattan umutlarını kesmiş,ezik olduklarını kabul etmiş tiplerdir hiçbir zaman ulaşamayacakları bir kıza izledikleri yayıncı ulaşırsa kendileri ulaşmış gibi mutlu oluyorlar garip bir kitle vesselam.


+2 | 21-03-2020 16:12
7. çok fazla beklenti içerisine girilmemesi gereken bir platformun pr çalışması ile bu seviyelere dayanması da onların sayesindedir.


0 | 25-03-2020 02:07
8. Leş insanları izliyorsan leşlik ve vasatlık görürsün iyi insanları izlersen temiz chat ve kaliteli yayın görürsün anladığım kadarıyla sen leş insanları izliyorsun ve bunu nefret ile devam ettiriyorsun bunu nereden anladım dersen entrylerinde oguz sasi bozdu yazmışssın ardından aynı adam hakkında 10 tane hakaret girmişssin adamı izlemeye devam etmişssin ve ondan o kadar çok nefret etmişssinki açığını arayıp banlatmaya çalışmışın twitch de nefret ettiğin bir kişiyi izlemeye devam etmen senin seçimin benim seçimim ise kaliteli insanları takip etmek


+2 | 26-03-2020 23:48
9. Yayıncı parasını kazanıyor mu check+
İzleyici zevk alıyor mu check+
Twitch kurallarına uyuyor mu check+
Olay bitti.


0 | 27-03-2020 07:08
/1
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/1