rekkitz ekibindeki ayrışmanın asıl sebebi Twitch Sözlük

rekkitz ekibindeki ayrışmanın asıl sebebi

1. Bana kalırsa yalnızca nimbo tvye geçenlerin geçmeyenleri düşünmeden hareket etmesi falan değil, 2 farklı platformda gene takılırlardı gruplar ve ortak yayınlar da yaparlardı rekkitz çatısı altında. Şimdi gene arada yaparlar da formatsız falan olur ve çok arada olur.

Bence asıl ayrışmanın sebebi daha "ulusalcı" olan, arada erlik'le falan etkileşime geçen tayfayla bunlara nazaran daha "liberal" olan tayfa bir hayat görüşü ayrışımına geldiler. Nimbotv olayı da bahane oldu bunun için. Bana kalırsa nimbotv olayında jahreinin üzerine gereksiz gelindi.

Ee şimdi youtuba geçseydi ve biri de çıkıp, abi youtuba geçtin ama o platform pedofili tiplerin çocuk videosu paylaşımı yaptığı, asmr yayıncılarının banlanmadan +18 denebilecek yayınlar yaptıkları bi plaform falan deseydi mesela. Twitchteki ana problem sitedeki uygunsuz şeyler değil, bu uygunsuz şeylerle alakalı şikayetleri iplememeleri, belki bu nimbotvde iplencek, önem verip üstüne eğilcekler, izleyen sayısının sayfa yenilendikçe artması botunu falan da önleyecekler belki.

Bi de çıplaklıkla veya izleyici botuyla bit hırsızlığı olayını nasıl aynı kefeye koyabiliyosunuz cidden anlamıyorum.


0 | 11-01-2022 10:18
2. Bence olay ulusalcı, liberal falan gibi kavramların farklılığındansa rekkitz'in genel olara siyasi içeriklere yönelmesidir.


0 | 11-01-2022 10:26
3. dışardan izleyen birisi olarak yorumum dağılmanın sebebi tamamıyla ekibin siyasete bulaşmasıdır. Rekkitz'in ilk kurulduğu zamanlarda herkesin ağzından "abi sonunda içimize sinen bi ekip oldu, bol bol content yapıcaz, oyunlar oynicaz, ekip yayınları gelicek" tarzı şeyler çıkıyordu.

Baktığımız zaman Rekkitz kurulduktan sonra "içerik pompalicaz sıkı tutunun" gibi söylemler konuşulurken, youtube kanallarına 2 adet içerik çıkılmış fakat Rekkitz yayıncılarına 4-5 farklı siyasi gelmiş. Evet gündem çok karışık, evet siyaset hayatımızın her yerinde. Ama Rekkitz'in kuruluşunda bahsedilen contentleri göremeyip sadece siyaset görmeye başladığımızda bu Rekkitz yayıncılarını da etkiledi diye düşünüyorum.

Toqtir, Zade, İrem zaten yayınlarını hep "gündemden kurtulalım kafamızı rahatlatalım eğlencemize bakalım" konseptinde açan insanlardı. O yüzden bu ayrılığı onlar açısından çok haklı buluyorum. Ayrılık muhabbetinin hiç Nimo'luk olduğunu düşünmüyorum. Rekkitz yayıncılarının bi çoğunu ayrı ayrı izler çok da keyif alırım. Ayrılanlara da kalanlara da kariyerinde başarılar


+2 | 11-01-2022 13:04 - 11-01-2022 13:04
4. Toqtir zade ve clumsy yayınlarında çok nadir siyaset yapan ve tamamiyle eğlenceye dönük tipler. Adamlar zaten her gün siyaset görmekten bıkmıştı. Jaho ise mv adaylığıyla birlikte tamamiyle siyasete yöneldi ve ekibi unuttu. Bu platform değişikliği de ayrılığın tuzu biberi oldu işte


+3 | 11-01-2022 15:01
5. @4 güzel özetlemiş. Jaho'nun ekibi yalnız bıraktığını düşünüyorum ben de. Nimo olayı da son nokta oldu.


0 | 11-01-2022 18:57 - 11-01-2022 18:58
6. Bence işin asıl tuzu biberi siyaset bla bla bla. Gerçek sebep bana göre amedimin bi anda italyaya dönmesi oldu. Daha doğrusu en az 1 2 aydır doğru düzgün para kazanamayan Toqtir, İro Ana ve Zade nin canına biraz tak etti diye tahmin ediyorum. Jaho dediği gibi tuzu kuru ona dokunmadı ama ekibin diğer üyelerinin para kazanamama durumu canını sıktığı için ve bunun yanında jahonun durup durup da dalga geçtikleri platformlardan birine bi anda italya gibi geçince ben ekip üyesi olsam ben de hayal kırıklığına uğrardım.
plot twist: yeni bir joker doğuyor baylar. toqtir hepimizin g*t olduğu bir açıklama yaptı. yine de bilemedim ama o1


+1 | 11-01-2022 19:48 - 18-01-2022 20:47
7. Sedat yıllardır Ahmetle iyi geçinemiyordu zaten ne kadar kamera önünde müthiş gibi dursalar da eskiden beri izleuen bilir. onun ayrılması şaşırtmadı Barış neden ayrıldı bilemiyorum.


0 | 13-01-2022 07:20
8. @7 Jahonun Sedoya Rekkitz'e katıl teklifiyle Sedonun hayatı değişmişti aslında. İşe girip yayıncılığı da hobi olarak yapacaktı. Hatta işe girmişti Eskişehir'de.


+1 | 13-01-2022 19:44
/1
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/1