purplebixi Twitch Sözlük

purplebixi

11. Fatih oğlu Bahadır Telci. Mayıs 2018'den beri yayın yapan, sert dilli, zihniyeti düzgün, zamanında seth ismiyle rap ile uğraşmış, saçını kestirince nargileciye dönen, siyaset meydanı adlı konseptiyle siyaseti türkiye twitchinde uzun süreli yapan ilk kişi olup kitlesinin büyük kısmını da aynı konseptten toplamıştır. Noobstar da 5.olup eve döndükten sonra izlenme sayısı büyük oranda artmış ama aylardır başvurduğu ve bütün gereksinimleri karşıladığı halde bir türlü partnerlik alamayan yayıncıdır. Twitch stafflarının muhtemelen gıcık olduğu yayıncıdır. 28 nisan pazar günü 12k takipçisi nedeni bilinmeksizin bir anda silindiktinden 24 saat sonra 29 nisan günü yaptığı açıklama yayınının ortasında nefret söylemininden 30 gün ban yemiştir. Nefret söyleminin bulunduğu zaman aralığı da belirtilmemiştir.


+1 | 29-04-2019 20:39 - 29-04-2019 20:40
12. PurpleBixi (Bahadır TELCİ) kendisini 2018 mayısında Twitch'de gördüm ve beğendim. İlk yayınını izlemeye başladığımdan beri severek takip ettiğim bir yayıncıdır. Yayınları çok akıcı ve eğlencelidir istemsizce kendinizi kaptırır izlersiniz ve zamanın nasıl geçtiğinizi anlamazsınız bile. Her yayın size farklı bir konu ile gelip aynı şeyleri tekrarlamadığı için ayrıca ilginizi çekebilecek bir yayıncıdır. Konsept bakımından da zengindir siyaset olsun , spor olsun Türkiye'de pek bulunmayan konseptleri yapar güzel de yapar gayet , seyirciye konseptini iyi sunar ve Twitch'de farklı şeyler görmek isteyen izleyicileri kendine çeker. Fakat çok güzel algoritmaya sahip Twitch daha dün (28.04.2019) PurpleBixi'nin tüm takipçilerini sıfırladı. Bunun üzerine PurpleBixi yayın açtı ve durumu isyan eder biçimde söyledi. Bir gelişme olmadı. Bugün de (29.04.2019) PurpleBixi gene yayın açıp olan biteni isyan edercesine konuşma yaparken yayın ortasında Twitch tarafından banlandı (30 günlük bir bandan bahsediyorum). İsyan dediğime bakmayın daha çok eleştiri ve seyircilere olup bitenleri anlatmaktı. Evet ne yazık ki meme sallayıp para kasan insanlar yerine konsept bulan , her yayına farklı bir konu ile gelen insanlar banlanıyor , umarım kısa sürede bu olay düzelir.


+1 | 29-04-2019 20:51
13. Kendisini izlemiyorum fakat ban yemesi ve takipçilerinin silinmesi cidden beni çok tilt etti.Ban yemesinin sebebi ise taraflı siyaset yayını yapmakmış.Öncelikle tabii ki taraflı siyaset yapmak karşıt düşünceli insanların siniri bozar fakat bunu o yayını izlemeyerek gidere bilirler.Bu twitch yetkililerinin de tamamen duyar gücünden oluştuğunu düşünüyorum.''OVVV sen taraf mı belirttin.Dur senin suyunu kurutayım.'',''OVVV ağzından kelimeyi n-word olarak anladık.Dur kanalının mezarını kazıyım''.Hele ki bir de Çisil adlı bir Türk yetkili var ki kendisine ulaşmak Everest'in zirvesine çıkmaktan daha zor.Bir yanlış anlaşılma olduğunu söyleyeceksin ve sen onu söyleyene kadar banın açılıyor düşünsene.Kısacası purplebixi'yi tanımasam da yaşadığı şeyi çok saçma buluyorum.


+3 | 04-05-2019 19:07
14. siyaset yapması, tek taraflı siyaset yapması sıkıntı değildi. zira aynı tek taraflı siyaseti malum zihniyet lehine yapsa bugün yandaş firmaların reklam yüzü bile olabilirdi.

yeni türkiye'de siyasi mizaha yer yok. twitch gibi, z kuşağının favori mecralarında da böyle ortamlar oluşmasından korkmaları normal. kendi halinde eğlenen gençlere bile tahammülü yok bunların...


+3 | 06-05-2019 10:13
15. Partnerlik verilmeyen Siyaset yayınları yapan yayıncı Kaliteli bir yayıncı öneririm


+2 | 24-06-2019 12:34
16. Bu arkadaşa neden partnerlik verilmediğini çözemedim. Konu siyaset ise
(bkz:)
kendisi ABD'de yaşayan bir Türk ve yaptığı yayınlar amerikan siyaseti üzerine. Tabi sohbetlerin çoğu sert bir dille yapılan olumsuz yönde eleştiriler ( küfürden bahsetmiyorum ) Sistemin işlememesi vs vs... Ve bu adam amazonun kendi bünyesindeki dünyanın en populer canlı yayın platformunda dilediği gibi amerikan politikasını yerin dibine gömebiliyor. Üstelik 1.5-2k arası izlenmeden bahsediyorum.


+3 | 25-06-2019 02:14
17. Siyaset yayınları yaptığından Twitch tarafından haksızlığa uğrayan birisi. HasanAbi gibi yayıncılar Twitchte Trump'ı yerin dibine sokuyorda birisi tarafsız bir şekilde bunu Türkiyede yapınca neden sorun oluyor anlamadım.


0 | 10-07-2019 04:12
18. Siyaset yayını harici bir şey yaptığını görmedim, bu beni ilgilendirmez elbette ama bazen yorum yaparken öyle bir abartıyor ki sanırsın Türkiye'nin en iyi politikacısı... Bunun haricinde, siyaseti seven varsa izlenebilecek birisi. Gerçi ne kadar tarafsız bakıyor onu bilemem.


0 | 14-07-2019 14:55 - 14-07-2019 14:56
19. Son zamanlarda tek içeriği Siyaset Meydanı ismini verdiği yayınlar olmuş. Şahsen hoşuma gitmiyo seçim başladı iptal edildi tekrar bitti bu hala Siyaset Meydanı yapıyor saçma bence ama çeşitlilik oluyor TR'de o bakımdan hoş. Başarılı da kendisi.


0 | 15-07-2019 14:02
20. Valla normalde çok yorum yapmam eleştirilere ama bu sefer yapmadan edemedim :D "Sürekli siyaset yapıyor" diyen arkadaşlarımız olmuş başım gözüm üzerine onlar bile önermişler mutlu oldum. 6 senedir her yayın lol oynayan, 3 senedir her yayın cs:go oynayan vb. yayıncıların olduğu bir platformda, toplam 2 ay boyunca her gün yeni ve farklı bir olay yaşanan Türkiye politikasını konuşmamın göze batması şaşırttı sadece biraz. Tarafsızlık mevzusunda ise tabi ki bazı tepkilerime duygularım hakim olabilir ama haksızlık gördüysem babam olsa susturamaz şüpheniz olmasın. OLEY ARTIK YAZARIM


+3 | 15-07-2019 17:55
/8
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/8