purplebixi Twitch Sözlük

purplebixi

161. Eskiden 100 izleyici iken baya baya izliyordum ancak simdi 5 dakika bile dayanamiyorum, sanki ayni seyleri duyuyor gibiyim ki ayni seyleri konusuyorlar cok sıkıcı bir yayin oluyor rölanti yayin gibi.


+4 | 19-09-2021 00:38 - 19-09-2021 00:40
162. Gündelik siyaset ile siyaset bilimi kavramının aynı şey olduğunu zanneden cahil cühela insanlar buralarda "özgün şeyler üretebil" diye geveliyor. Ben bunun bölümünü okuyan insan olarak sana sabaha kadar Siyaset Bilimi anlatırım "Biz uzayda mı yaşıyoz aga?" diye malak gibi suratıma bakar kalırsın. Rica ediyorum insanları eleştirirken zeki gibi görünmek için kullandığınız kavramların anlamını araştırın. Özgün ve kaliteli eleştiri yapabilirsiniz belki o zaman.

Ben size en basitinden Siyaset Bilimine göre Türkiye'nin durumunu özetlemeye çalışayım her ne kadar imkansız olsa da.

Siyaset Bilimi: Demokrasi kavramı insanlara kasıtlı olarak yanlış şekilde anlatılıyor. Doğru demokrasi tek bir adamın; yumruğunu masaya vurarak son sözü söylediği bir senaryo değil, tek adamın kendisini geri plana çekerek konunun uzmanları tarafından yönlendirme ve akıl aldığı senaryodur. Çünkü demokraside esas olan baştaki lider değil, bakanlar kurulu ve parlamentodur.

Sosyoloji: Türk toplumu demokrasi kavramını asla ve asla kabul edemiyor. Haydi gel Siyaset Bilimi konuşalım üstün zekalı dostum. Siyaset Bilimine göre Ortadoğu ülkeleri arasında en doğru demokrat liderlik yapabilecek adam Kılıçdaroğlu iken Türk Toplumu suratına tükürecek adamcağızın neredeyse. Çünkü biz Demokrat Lider değil Otokrat Lider sevdalısı bir toplumuz. Biz; kendini geri plana çekip bakanları ile birlikte ortak olarak çalışan lider değil, yumruğunu masaya vurup birilerinin sırtını kırbaçlayan lider seviyoruz.

Yakın Siyasi Tarih: Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri zannedilenin aksine çok taraflı demokrasi diye bir şey yok bu ülkede. Şeriat Karşıtı Atatürkçü Milliyetçiler ve Cumhuriyet Karşıtı Dincilerin mücadelesi var 97 senedir. Bizim hala demokrasiye geçiş yapabildiğimizi zanneden kişilere kötü bir haberim var. Siyaset Biliminin hiçbir kitabında Türkiye'nin boktan demokrasi yönetimini açıklayabilen bir kavram yok. Türkiye siyaseti hakkında bilimsel çalışma yapan kim gördüysem 2 ay sonra mavi ekran vere vere dolanıyordu fakültede. Siz kalkmış bir Twitch yayıncısından bilimsel tez bekliyorsanız buralarda çok takılmayın bro. Kafayı yersiniz.


+3 | 26-09-2021 02:37
163. Ben zaten her konuda akademik/lisans üstü araştırma yapacak, zorunda, demiyorum. Boş boş sokak röportajı izleyeceğine, kendini bu konuda cesur görüp bir öncülük yaptığını düşünen birinin, bir yayınında da kaliteli bir şeyler görmeyi isterdim diyorum. Ben dahi, alanım olmayan bu dallarda araştırma yapıyor, bunu seviyor, toplumu anlamaya çalışıyor ve toplumun kafasını değiştirmek için yollar üretiyor, farklı insanlara gerçek anlamda dokunmayı hedefleyip bunu gerçekleştirebiliyorsam ki onun çok izleyeni (seveni sevmeyeni) varken bunu yapması daha kolay diyorum. Sen ise sadece korumaya girişip bana saldırıyorsun :D


0 | 26-09-2021 14:24 - 26-09-2021 14:31
164. Türkiye siyaseti ve gündem yayınlarıyla twitch kullanıcısı genç dimaların zihnini açan, uyandıran eli öpülesi insan.Son zamanlar oyun yayınlarıylada yüksek izlenmeler alabiliyor.Papers pleasei phasma, demokrasi gibi oyunları son derece keyifle oynuyor ve izletiyor.Oyun yayınlarının da devam etmesi dileğiyle severek bilinçleniyoruz efendim.


+1 | 28-09-2021 02:10
165. Türkiyede Atatürkün adıyla ekmek yiyen yayıncılardan bir tanesi. Yayında ne yapacağını bile bilmiyor kuru muhalif söylemlerden başka hiçbir çalışması yok. Her yayın aynı şeyleri tekrarlayıp yayını kapatıyor.


+15 | 28-09-2021 20:43
166. Tele1 yayınına elinde olmayan sebeplerden değil sorumsuzluğundan ve ciddiyetsizliğinden dolayı katılamamıştır.Havaalanında 48 saat içinde yapılan PCR sonuçları geçerli,ertesi güne uçağın var ve bunu havaalanına gittiğinde öğreniyorsun.İsterse 24 sonra çıksın senin 48 saat öncesinden testini yaptırman gerekiyor.Olay testin sonuçlanmasının uzun sürmesi falan değil senin bunu araştırmayıp havaalanında öğrenecek kadar işi hafife alman.


+20 | 04-10-2021 18:14
167. Kendisinden 1 1.5 yaş büyüğüm twitterda devlet kimseye aşı yapmıyor diye bütün ekip ağladıklarında 1 hafta önce ilk doz 28 gün sonra 2. doz aşımı olmuştum. kendileri aşı hakları çıkmalarına rağmen Ahmet dışında aşısını olan yok. Güzel muhalefet he onu ben de yaparım aq.

Ayrıca Atatürk üzerinden duyar kasma furyası da bir bitsin be.
Atatürk imzalı ürün satan insan bile benim gözümde duygu sömürücüsü geliyor artık ( geçen gün 1 tane görüp çakmak aldım böyle beğendim çakmağı)


+11 | 05-10-2021 06:55 - 05-10-2021 06:59
168. populizm siyaset yapan yayıncı, eskiden yayınlarına girerdim fakat hep aynı terane olunca sıkıldım açıkçası


+3 | 06-10-2021 21:47
169. Ne kadar son zamanlarda aynı terane dönse bile yayınlarını severek izlediğim ve gençlerin fikirlerini dile getirdiğini düşündüğüm yayıncı. Kendisi gayet yerine göre yorum yapan, eleştirmesini bilen birisi. Az buz sjw'lik var tabii ki. Twitch'de 21. yüzyıl enteli görünmek için o şart sanırım. Onun dışında Atatürk gençliğini gayet güzel yansıttığını düşünüyorum, entry de gördüğüm kadar birkaç iktidar yalakasının zoruna giden kısımları olmuş. Demek ki doğru yolda olduğunun kanıtıdır şahsımca. Umarım daha çok izlenir ve daha büyük kitlelere hitap eder. 2023'te bayraklar ile kutlama yapmak dileğiyle.


+1 | 09-10-2021 23:06
170. Twitch'te siyaset yapmasın diyenlere ilk olarak şunu söylemek isterim, yerel medya bağımsız olsa da keşke Twitch'te siyaset yapmasa.

Entrylere bakarsanız radikal solcu - sağcılar - liboşlar ve neo-kürtçüler saydırmış. Bir çok eksiği olsa da izlenecek kalite de yayınlar yapmaktadır. Eksilerini sayayım isterseniz.

Ülke de veyahut dünya da önemli krizler çıkıyor arkadaş köpek gezdiriyor veyahut midesi ağrıyor.
Necip Hablemitoğlu'nun "Köstebek" adlı kitabını bilmemesi çok üzücü.
Belediyelerin bilmem ne güney ziyaretlerine sesini bağıra bağıra çıkarması lazımken çok az ses çıkarmıştır.
Halen Ergenekon-balyoz-poyrazköy davalarını ve olaylarını uzun uzun anlatmış-izletmiş değil.


+1 | 10-10-2021 04:01
/18
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/18