pintipanda Twitch Sözlük

pintipanda

171. Pinti panda adamın dibidir, kendisini çok severim.


0 | 03-10-2020 00:00
172. Panda'yı 2016'dan beri takip ederim. Benim hayatıma ''Life is Strange'' oyunuyla girmişti zira. 2016'da küçük, hikayeli oyunlar seven birisi olarak Panda'yı izlerken kendimden geçiyor, adeta hikayeye ben de dahil oluyordum. Güzel oynuyordu vesselam, izlettiriyordu. Daha sonra hep takipçisi oldum, değişmesini, gelişmesini, arka plandaki panda logosunun gitmesini hiç istemedim. Hep benim için Life is Strange oynayan, beni çocukluğuma götüren Panda olsun istedim ama olmadı. Ben hâlâ o güzel 2016 yazını hatırlar hatırlar duygulanırım. O sıralar bir dizüstü bilgisayarım, bir kulaklığım vardı gece sabaha kadar Panda izliyordum. Sonra yine o oyunun müptelası da Panda sayesinde oldum. Belki de o yüzden değişmesini, gelişmesini istemedim.

Yıl oldu 2018. Jahrein büyüdü, birçok yeni yayıncı fırladı, ben de büyüdüm, geliştim, ergenleştim. Hayatın sillesini yine Panda sayesinde üzerimden atıyordum çünkü o hep Panda olmayı tercih etmişti. Hiç Tuna Akşen yoktu, Panda vardı bana göre. Ben YouTube'u açtığımda Panda'dan hikayeli oyunları izler, yeni çıkan oyunların Gameplay'ini ilk Panda'dan deneyim ederdim. Outlast serisini hâlâ da açar açar izlerim sıkılmam. Tabi o zamanlar da öyleydim. 2018 benim için zor bir yıl olsa da Panda sayesinde atlatmayı bir şekilde başarmıştım. Zordu, ama imkansız değildi.

Yıl oldu artık 2020. Her şey çok değişti, tabi Panda da değişti. Artık ne kadar da istesem eski Panda'yı, enerjik Panda'yı, mutlu Panda'yı, güçlü Panda'yı göremez olmuştum. O dizüstü bilgisayarın küçük ekranından gördüğüm Panda'yı bu büyük ekranlardan tanıyamaz hale mi gelmiştim, yoksa Panda cidden artık eskisi gib değil miydi? Çiçekler açarlar ve solarlar ya hani, Panda da solmaya başlamıştı adeta bir çiçek gibi... Ellerimle yetiştirdiğim ve yıllarca öldürmediğim içimde yaşayan Pinti Panda artık yok gibi hissettim. Açtım YouTube'dan ''Barış Akarsu - Gözlerin'' parçasını dinledim. Anlamıştım, büyümüştüm. Artık Max Coulfield yoktu, artık Panda yoktu. Artık sadece ben vardım, yalnız. Zor zamanlarımı atlatacağım bir Panda yoktu. Artık Pandaflix vardı, artık enerjik ''küçük kız çocuğu gibi bağıran'' Panda da yoktu. Artık tek başıma hissettim. Evet, doğruydu. İçimde yatan Panda çoktan uzaklara gitmişti belli ki. Ne çok severdim halbuki, özleyeceğim o günleri.

Eh dostlar, hayat bu. Değişim hayatın ve insanın bir gerçeği, herkes değişiyor, herkes gidiyor, her şey ölüyor. Belki o ekranda gördüğünüz Panda hâlâ Panda ama benim için değil dostlar, benim için değil. Benim Panda'm çoktan gitti uzaklara, oradan bana bir mektup yazsın isterim ama bu o kadar basit değildi malûm. Neyse, ''Panda'ya ne oldu?'' diyorsanız işte bu oldu. Büyüdük, fikirlerimiz gelişti, hayatlarımız değişti. Kısaca bizden geçti dostlar, artık Panda'yı bizim gibi başkaları da tanımalı.

Okuduğun için sağ ol. Bu bir eleştiri mi artık onu bile bilmiyorum.


+7 | 03-10-2020 01:00
173. kutulu oyunu savunan zeka küpü(!) yayıncı


+5 | 03-10-2020 01:34
174. evet halen partnerliği alınmamış GARİP cidden
Edit: Alınmış sonunda,para gözün teki umarım twitche bir daha geri gelmez


+2 | 07-10-2020 04:30 - 07-10-2020 04:35
175. Eski zevki kalmamış, paragöz Facebook yayıncısı.


+1 | 23-10-2020 15:11
/18
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/18