mert günhan Twitch Sözlük

mert günhan

131. benim gibi katmerli dinozorların hatırladığı star wars galaxies an empire divided'ı oynayan balıkesir il jandarma alay komutanı.

ulen unutmuyorum arkadaşla poster takas etmiştik. bende marilyn manson vardı onda level'dan çıkmış darth vader... sene 2003 takas etmiştik hey gidi..


+1 | 14-05-2021 01:35
132. ayvalık tostunun yerel bir değer olup olmadığını kendime sormama yol açan yayıncıdır. ayrıca chat ile aile değildir, samimiyet sözü de vermez ki bu twitch için bir artıdır.


0 | 03-06-2021 18:15
133. Yayın yapmaya başlamasından yıllar önce takip ederdim. Merlin'in Kazanı'nda, oyungezer vb. dergi mecralarında. Çok bilgili. Aşırı kültürlü. Eskiden izlerdim de. Geçen gün youtube'da 30 dakikalık bir yayın kesitine rastgeldim. Sjw'lar ile ilgili açıklama minvalinde (sanırım yayınında oyuna geçmeden önce) yapılmış bir konuşma. Sosyal adaleti sağlamanın hiç kötü bir şey olmadığından, sjw teriminin/sıfatının popülerleştiğinden mütevellit anlamından saptırılıp, tabiri caizse önüne gelen tarafından kullanılmasından bunun sebebinin de cehalet olduğundan falan bahsetti. Ben 30 dakikalık video kesitinde bahsettiği hiçbir görüşüne katılmıyorum. Tarih boyunca; etnisitesinden, dininden, cinsel yönelimlerinden dolayı dışlanmış, hor görülmüş, bastırılmış ya da ötekileştirilmiş insan topluluklarının var olmasıyla ilgili problemlerle , güya "sosyal adaleti sağlamak" için kendimi sorumlu görmüyorum. Bana iki yüzlülükten başka bir şey olarak gelmiyor. Mesela eşcinsellere saygı duyuyorum, elbette onları hetero bireylerden ayrı tutmuyorum ama bu tutum bir sjw için yeterli değil. Bir sjw'ye göre eşcinselllerden alakasız bir konuda yapılan protestolarda LGBT bayrağı açılmalı. Neden? Çünkü öyle işte. Mesela bu arkadaşlara göre bir şirkette 100 tane çalışan varsa bu 100 kişilik kontenjan 4 etnisiteye, ya da azınlığa ayrılmış olmalı. 25 siyahi, 25 asya kökenli, 25 beyaz, 25 hintli gibi. Ben bu anlayıştan tiksiniyorum, çünkü o örneğin 25 kişilik hintli kontenjanı, hintli adaylardan daha kalifiye bir beyazın hakkını gasp etmek oluyor. Özetle, Sjw'ların ya da left liblerin "çağdaşlık", "progresiflik" olarak lanse ettiği hiçbir zırvaya katılmıyorum. Bunu Mert Günhan başlığına yazmak gereği duydum, çünkü kendisinin bu konuda yanlış olduğu kanaatindeyim. Kendi fikirlerim ve düşüncelerim sadece kendimi bağlar. Kendisinin bu tutumlarından hoşlanmıyorum.


+4 | 04-06-2021 00:05 - 04-06-2021 00:06
134. Üstteki arkadaşın bahsettiği videoya ben de denk geldim, hatta videoyu paylaşan saçma bir şekilde yorumları da kapamış. Videoda bi de anti-sjw olanlara, siz olmasanız bu 128 milyar dolarlar, yolsuzluklar da olmayacak (sizin populist tutumunuz iktidarı güçlendiriyo demek istiyo) gelin bir olalım devran döner siz de marjinal durumda kalırsınız hak aramanız gerekir dediği bir yer var.

Anlamadığı şey şu kimsenin sosyal adaletle alakalı bir derdi, radikal anarşik veya radikal liberal bir tavrı yok güçlü güçsüzü ezsin hayat da böyle bişey gibisinden. Sorun sjw tagını sahiplenenlerin bu tagı kendi zırva felsefi doktrinlerine göre tanımlamaları. Boş levhacı bu zırvanın karşısındaysan özcü oluyosun yani ya dindarsın ya faşist. Bizim ülkemizde zira daha kolay sjw'ler için durum çünkü karşı tutum çoğunlukla dindar özcü. Fakat abdde falan din işleri aksesuar olmak dışında fonksiyonunu tamamen kaybettiği için öteki kesim için faşist tagı yapıştırılıyo hemen.

Orada durum daha kızışmış durumda çünkü 2 taraf da belli etki yaratabiliyo kitleler üzerinde. Sağ taraf daha bir alt- kültür olarak geliyo 4chanla, memelerle falan. Tabi kendi public figürlerini de çıkarıyo illaki. Sol tarafsa ilginçtir mainstream olan, mega şirketlerin ya da bazı kendini che guevera sanan yeni medya figürlerinin
(bkz:)
tekelinde söylemini sürdürüyo. Asıl bu noktada kendisine marjinal olanın kendisi olmadığı, bu tutumunun bir gün kendisine zararı olabileceği ve anaakıma, populizme yaslanmanın çok da kahramanca bir tavır olmadığının hatırlatılması lazım (global taraftan bakılırsa).

Ülkede baştakini kimse sevmiyo fakat bunun anti tezi radikal sol değil, biz de populist olan değiliz.


+1 | 17-06-2021 09:31
135. Bu adamı izlemezdim hala izlemiyorum pek ama geçen gün bakayım dedim Türkiye yakın tarih siyaset belgeselleri izletirken adam chatine anaokul eğitimi veriyordu. Düz insan olun iyi olun diyordu kısaca. Tebrik ediyor sabır diliyorum. Siyaset yayını yapıyorum ayağına insanları kutuplaştırmak yerine bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Devam edebilecek mi buna merak ediyorum.


0 | 17-06-2021 10:26
136. Bu adamı nasıl izleyebiliyorlar aklım mantığım almıyor arkadaş, kanaat önderiymiş gibi entry girmişler hayret.


+6 | 07-07-2021 15:13
137. sub sayısı sürekli düşmektedir, 2500'lerden 2000'lere gerilemiştir. Tw'de parası olanın sürekli abone hediye edip sub sayısını rahatça manipüle etmesi sıkıntılı bir olay bence, sabah subına bakıyorsun 2200 yatmadan önce bakıyorsun 2000 insanı deli eder valla.


+1 | 09-07-2021 12:42
138. En başından beri izler takip ederim, çok çok iyi ama kanal için espriler çok fazla ilk defa izleyen biri kötü, ırkçı,aptalca bulabilir


+1 | 05-09-2021 00:54
/14
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/14