jahrein Twitch Sözlük

jahrein

621. her şeyi bilen değişik bir yayıncı. muhtemelen dünyayı kendi etrafında falan dönüyor sanıyordur. bu dediklerim elraen içinde geçerli. aralarındaki tek fark biri daha yakışıklı tam tersi olsaydı 30k izlenen jahrein olacaktı.


0 | 19-01-2021 15:57 - 19-01-2021 16:12
622. 2 gündür birine sallamayan son kale


+2 | 19-01-2021 17:41
623. adama bitti izlenmiyor izlenmeyince sallamaya başladı diyorlar fakat adam 6 - 7 senelik twitch yayıncılığı kariyerinin en çok izlenen dönemlerinde top 3 ve izlenmeyi geçtim youtoubeye içerik üretiyor podcast üretiyor yani tam bi içerik makinesi adam işini içerik üreticiliğni çok iyi yapıyor böyle içerikler yağdırırken arada bi birisine laf çakması bence adama işini kötü yapıyor demek için çok gereksiz bi neden adam içerik tanrısı


+18 | 20-01-2021 18:51
624. Canım sıkıldı öylesine internette gezerken dedim ki şu Twitch Sözlük entrylerine bir bakayım. Bakmaz olaydım. Gündem de olan Jahrein hakkında yazıları okurken bu sefer de `Kendisi hakkında ki kötü yorumları sildiriyor, Eleştiri kaldıramıyor.` deniliyor. Ya gerçekten sinirlerim bozuluyor artık. Bunu defalarca ama defalarca farklı başlıklarda bile belirttim. Olay doğru mu değil mi bilmem, umurumda değil ve lütfen sizin de umurunuzda olmasın. Lütfen boş zamanınızda kendinizi geliştirin, devir kendini geliştirme devridir. Git
ingilizceni geliştir, enstrüman çalmayı öğren, kendine koleksiyon yap bir hobin olsun başka şeyler ile uğraş ama:

DRAMA VE MAGAZİNDEN UZAK DUR!

Yaptığınız şey eleştirmek değil yaptığınız şey sataşmaktır. Yaptığınız boş vaktinizi yok etmektir. Belki çoğunuz 12-17 yaş arası ve eminim ki çoğunuzun bir hobisi bile yok, koleksiyonu yok, boş vaktimde şunu yaparsam eğlenirim dediği bir aktivitesi yok. Gerçekten entryleri okurken üzülüyorum, gençliğin haline, gençlerin drama sevdasına, boş vakitlerinde onları eğlendirecek kişiyi değil de sırf laf olsun diye sevmediği kişiyi izleyip buraya entry girmesine üzülüyorum.


+6 | 20-01-2021 19:40 - 20-01-2021 19:47
625. yaşım 12-17 ve hobim yok mu?
bruh


+1 | 20-01-2021 21:36
626. Jahrein'e laf atınca havalı olduğunu sanan bir kesim var. Yaptığı işi beğenmiyorsan veya senin zevklerine uygun değilse yapabileceğin en basit ve etkili şey izlememek. Ben şahsen içeriğini beğenmediğim veya sevmediğim bir yayıncıyı izlemem, takip etmem. Bazıları var sırf içlerindeki nefreti, sevgisizliği, ilgisizliği kusmak için yayıncıları hedef alıyorlar. Böyle insanları görünce çok üzülüyorum. Adamın köpeği kaza geçiriyor hayati tehlikesi var altına gebersin yazabilecek kadar seviyesiz insanlar var.
Yayıncılar oturduğu yerden para kazanıyor ya bana para verseler 15 yaşındaki yüzlerce çocuğun her gün aileme tüm değerlerime küfür etmesini kabul etmem. Cidden zor iş.


+18 | 20-01-2021 23:06
627. https://twitchtracker.com/jahrein/streams/39708755852 bunu iyiki birileri farketmiş buraya atmış. Bot basıp başkaları bot diye algı yaratmaya çalışan ikiyüzlü bir yayıncı. Hiç bahane uydurmayın böyle 5 saat yayın boyunca süren bir twitch sorunu yok, aynı gün başka bir yayıncıda da böyle bir olay olmamış. Zaten twitch sorunu olunca herkeste oluyor. Twitch sorunuysa aynı gün başkasında sorun varsa onun linkini atın yoksa ağlamayın.


+8 | 26-01-2021 00:05 - 26-01-2021 16:21
628. Elin Amerikalı hater'ı bir yayıncıyı karalamak için istatistiklerle 20 sayfalık tez niteliğinde bir PDF hazırlar, bunlar ise 10 aydır twitchtracker linki atıp duruyor. Az geliştirin kendinizi.


+24 | 26-01-2021 12:10
629. Güzel bir ailede güzel bir eğitim almışın, eskiden Antalya`daki en güzel lise olan Antalya Anadolu Lisesi`nde okumuşun, Leipzig Üniversitesinde `Moleküler Fizik ve biyokimya` okumuşun, internetin yeni var olduğu ve popülerleştiği dönemde Youtube TR`de içerik üreten 5-6 kişiden birisi olmuşun, Twitch`in ismi Twitch olmadığı zamanda bile bir hesap açıp yayınlar yapmışın, defalarca yurt dışında Twitch Türkiye`yi temsil etmişin, yeni yayıncılara yol yordam göstermişin, ekipler kurmuşun, yıllarca, gelen o kadar teklifi reddedip Twitch de yayın yapmaya devam etmişin, Twitch deyince daima akla gelen 4-5 isimden birisi olmuşun, hep en çok izlenen yayıncılar arasında ilk 10`dasın. Ama birisi gelip sana `BU ŞÜŞGO DA BOZDU YAV, HERKESE LAF ATARSAN KÖPEĞİN DÜŞER TABİİ` diyebiliyor. Gerçekten yerinde olmak çok zor.

Kesin söyleyecek olur, bir kişinin iyi yayın yaptığını onun eskiden yaşadığı olaylar veya akademik başarısı tabii ki de etkilemez. Ben şahsi küfürlere/argolara bir serzeniş de bulunmak istedim. Örneğimi mazur görün ama, nasıl foto muhabirlik konusunda Ara Güler`e `Bu adam argo kullanıyor.` diye laf atmıyorsak, Uğur Dündar`a `Bu adam şiddete meyilli/Kavgacı.` diye laf atmıyorsak aynısını yayıncılık konusunda Jahrein`de de göstermek lazım. Bu kişilerin kişiliklerini sevmeseniz de yaptığı işte başarılı oldukları için saygı gösterilmesi şart. Normalde böyle bir yazı yazmayacaktım ama, Twitterda Alfred ile alakalı olan Twit`in altına bile adamın karakterine/görünüşüne/yayıncılığına laf atan vardı. Gerçekten yeni neslin bu kadar insanların duyguları ve empati yapamama açısından vurdumduymaz olmasına şaşırıyorum.

Bir kişinin yayınlarını veya izleyici kitlesini sevmiyor olabilirsin. Fakat bunun için doğrudan kişiye hakaret etmek `Geri kafalılıktır.` Eleştirme kültürü diye bir şey vardır. Yani bir yayıncının fanı olup diğer yayıncıyı kötüleyince adaleti sağlayan melek mi oluyorsunuz ? Kendinizi twitchtracker linki atınca Sherlock gibi mi hissediyorsunuz ? Ben söyleyeyim ne adalet meleği nede Sherlock, Hiçsiniz. Hiç.


+9 | 27-01-2021 15:54 - 02-02-2021 11:21
630. Sözlükte yeterince Jahrein'in ne olduğunu kanıtlayanlar oldu.

Sonra ise hemen yancıları havadan sudan boş yaparak bu entryleri aşağı çektiler son 50 entry'de olan durum gibi. Umarım bu kadar rastgele gündemden uzaklaşıp savunanlar moderatörlük almışlardır, yoksa bu kadar gereksiz savunma fazla.

Twitchtracker'a cevapları bile yok. Nasıl olsun ki mantıklı açıklaması yok. Hayatını burada Jahrein'i savunmaya uğraşanların entelektüel triplerine girmesi kadar komik bir şey yok.

Dünyanın en mantıklı çürütülemeyen eleştirisini yapınca da hater oluyoruz :D Yanlışa yanlış diyemez miyiz bu sizin yayıncınızın mottosu değil miydi? İroniye bak, çelişkiye bak?

Siz hiç düşündünüz mü? Jahrein bu kadar başka sözlüklerden bahsediyor ama buradan niye bahsedemiyor diye. Acaba niye çünkü burada yazılan o kadar mantıklı eleştiriler var ki hiçbirine cevabı yok.

Jahrein buraları okuduğunu biliyoruz, kendini düzeltme vaktin geldi. Bir insanın yayın içeriğinin yarısı başka yayıncılara laf atmak olmamalı.


+3 | 27-01-2021 16:27 - 27-01-2021 16:29
/68
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/68