hype Twitch Sözlük

hype

661. Çağrı'nın Kick'e geçtiğinden beri hakkında yazılan bütün girdileri anlaya anlaya okudum. 15 dakika falan sürdü, kısa sürdü yani.
Çok haklı eleştiriler var, diğer yandan çok ağır ithamlar da var.
Sadece bir tehtid girdisi yazmak için hesap açan da var.
-
Çağrı'yı savunmak için bu girdiyi yazmıyorum.
Gerektiğinde yergi, gerektiğinde övgü diyerek yazdığımı bilmenizi isterim.
-
Öncelikle, Çağrı 7 yıldır yayıncı ve doymuşluk hissi ister istemez bünyesine sirayet etmiş.
Yaşın da getirdiği olgunluğun ağırlığı yayıncılığın ilk zamanlarındaki heyecanını almış.
Kitlesini, ekibini tanıdığını düşündüğü için istediği gibi yönlendiriyor ve bunda da başarılı olduğu ortada.
Şakayla karışık da olsa kendisini ben buyum, beni böyle kabul edin diye tanıtmayı da başarmış.
Buraya kadar her şey tamamsa asıl meseleye gelelim.
-
Dengesiz olduğunu, deli deli tavırlar sergilemeyi ve insanları eğlendirmeyi sevdiğini söyleyen bir yayıncının sözlerini ve davranışlarını bu kadar ciddiye almayın.
Ciddiye alınacak raddeye geldiğinde alın, hakkınızdır ama en ufak bir şey üzerinden genel bir yargı ile yerin dibine sokmak aklı başında insan işi değil.
Adamı deney aracı gibi görüp her hareketini analiz etmeye kalkarsanız eğlenceyi kaçırırsınız, anın tadına varamazsınız.
-
Evet, eleştiri kaldıramadığı oluyor.
Evet, izleyicilerinin toxicliği eskiye göre arttı.
Evet, ekibini kendi istediği gibi çok yönlendiriyor.
Evet, ceza çektirmeyi seviyor ama ceza çekmekten hoşlanmıyor; bu olabilir.
Evet, izleyici hoşlanmasa da para için sponsorlu yayın yapabiliyor.
Evet, bazılarınıza göre her şey planlı; doğaçlama çok az (buna katılmıyorum).
Evet, ekipten bazı kişilere sebebini bilmediğimiz şekilde az değer veriyor gibi gözüküyor.
Evet, size göre ekipte yapmacık olanlar var; olabilir.
Bunların hepsine tamamım, bu tarz eleştiriler olabilir.
Ama öyle ithamlar var ki kanıta muhtaç ve direkt yargıya taşınacak kadar ağır.
Ben şunu bilirim: Bir insan bir insana zarar verecekse söylemez, direkt zarar verir.
O yüzden suç isnat edip kanıt göstermeyenleri genellikle ciddiye almaz insanlar diyorum
-
Yayıncılar ilah değil, insan. Çağrı'yı üslubumuz doğru olduğu ve güçlü dayanaklarımız olduğu sürece gerektiğinde eleştirmek; gerektiğinde linçlemek hakkımız ama girdinin başlarında dediğim gibi; çok ciddiye almak doğru değil.
4 yıldır izleyicisi olarak benim de hoşuma gitmeyen şeyler var ama bunu bir önceki cümlemdeki yolla anlatıyorum. Size de tavsiye ederim. Çok uzattım, affedin. İyi tatiller!

-


0 | 09-06-2024 18:07
662. 662. Entrye cevaben yazıyorum. Dostum biz zaten eksik ve hatalı gördüğümüz kısımları buraya yazıyoruz, yani kafamızdan bir şey uydurmuyorum kaldı ki izlemeseydik yazamazdıkta demek ki yayınları sarıyor ki izliyoruz ama eksik yönleri arttıkça isyanımızıda burada dile getiriyoruz.

Çağrı 7 yıldır yayıncı okey sorun yok olgunlaşmışta ama olgun bir insan böyle çocuksu yapmacık hareketler yapmaz yaparsa bu RP olur. Bu kadar olgun bir insan iddaaya girip hala mızıkçılık yapıyorsa ki yapıyor nerede kaldı olgunluğu. Ekibini kendisine biat edecek ve kendisinin her hareketine olur onayını verecek şekilde kurmuş bunuda parayla ve parayı seven insanları ekibine alarak oluşturmuş. Eğer bu ekibin lideriysen, nede olsa ekiptekiler bana bir şey diyemiyor gibi düşünerek her ceza sırası sana geldiğinde ceza çekememezlik yapamazsın bizde bu adaletsizliğe kızıyoruz. Eğer bir rekabet ortamında herkes ve herşey eşitse o rekabetten zevk alınır eğer birisi üstünse buna rekabet denemez.

Deli deli tavırlar kısmına da takılmıyorum. Çağrı kendisi gibi değil kitlesinin yaş ortalamasına göre davranış sergiliyor, sizce çağrı yayını kapattığında evin içinde yayındaki gibi mi takılıyordur ( bana göre yayın dışı baya zorbalık yapıyordur) Ama yayına geldiğinde kendisi gibi olmadığı için RP yaptığı için biz sitem ediyoruz.

Şu tanı herşeyi anlatacaktır; Az öncede dediğim gibi Çağrı yayın dışı yayındaki gibi şaklabanlıklar vs yapmıyor şakada yapmıyor yani tamamen kendisi oluyor çünkü yaşı gereği olgun ve ekibindeki insanlar kendisinden baya Bi yaş küçük ama sıra yayın açıp kamera karşına geldiğinde hemen hitap ettiği yaş kitlesine düşüyor ve onlar gibi davranıyor davranabilir sıkıntı yok RP'de yapsın yine sıkıntı yok diyelim ama yayın sırasında ciddi bir olay olduğunda ceza vs hemen reeldeki haline dönüş yapıyor ve ciddileşiyor hani sen küçük yaş grubuna hitap edecek şekilde yayınlar yapıp güldürüyordun? Ama iş ciddiye binince bu şaklaban RP'sini bir kenarıya bırakıp reeldeki haline dönüyor çünkü egosu ağır basıyor işte bizde bu omurgasızlığa sitem ediyoruz. Ya reeldeki halin gibi ol ( ama olamaz liseli ergenler terkeder) yada yayındaki gibi o egonu bir kenarıya bırak en azından yayın sonuna kadar.

Olduğu gibi görünse yada göründüğü gibi olsa sıkıntı olmayacak ama RP ile reel arasında sıkışmış durumda. Ortamda gır gır şamata içinde herkes birbirine şakalar yaparken, trollerken Çağrı biraz sinirlenince o rpsinden çıkıyor ve reeldeki olgunluğun dönerek ekibindeki ve chatteki insanları altına almaya çalışıyor.

Ben şunu bilirim; 1.5 2 yıl önce Emirhan adında birisi vardı herşeyi kanıtlarıyla anlatıyordu, Emirhanın yazdıkları dikkat çekecek seviyeye ve herkesin gördüğü raddeye geldikten sonra sözlüğe müdahale etmeye başladılar Samet bile cevap vermek zorunda kaldı ama Emirhan kanıtlarla onada cevap verdi ve sonrasında Emirhan dahil çoğu kişinin hesabı ve yazıları silinerek Sözlüğe alımlar kapatıldı veya kapattırdı. Keşke Emirhanın o kanıtlı entryleri burada dursaydı. Evet ağır yazıyordu fazla yazıyordu ama kanıtlarıyla herşeyi anlatıyordu ama ne olduysa müdahale geldi ve baskıya maruz kalınca herşeyi silindi.


0 | 09-06-2024 19:04 - 09-06-2024 19:07
663. Samet yayında ekibi toplamış yemek yiyorlar :)

Biz yemek yiyoruz sizde bizi seyredin hadi. Demişler ve yayın açmışlar :)

Mami ağzını açarak yemek yerken Gugu galiba takma diş kullanıyor, ön dişleriyle şapırdatarak yiyor.


0 | 09-06-2024 22:20
664. Bugün için yayın olmaz demişti ama sponsor gelince nasılda yayın açtı ama :) İşte ben bu ikiyüzlülüğü sevmiyorum. Bugün için yayın açamayacak birisi sponsor gelse bile yayın açmaz eğer yayın açıyorsan demek ki yayın açabiliyormuşsun. Peki sponsor olmasaydı ve yayın açmasaydın bunun sebebi ne olacaktı?

Ben işte bundan hoşlanmıyorum.

Güncelleme; Böylelikle gelen sponsorluklardan yaş kitlesinide öğrenmiş olduk. Daha öncede yazmıştım Çağrı kendi yaşı gibi davranıp doğal olsa şuanda izleyenlerin %75'i kanalı terkeder ama çağrı yapmacık davranarak çocuklara hitap ediyor ve parasına para katıyor helal olsun.


0 | 13-06-2024 01:08 - 13-06-2024 01:45
/67
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/67