hype Twitch Sözlük

hype

251. Kendisi abone olduğum ve genel olarak tek izlediğim kanal ama sağlam bir eleştiri yapacağım. Ekibine hala alım yapmaya devam ediyorsun. Bir oyuna gireceksin discordda 30 kişi oluyor. Zaten şaka ihtiyacını tek başına karşılıyorsun kanalın. Ama makara diye eli kolu tutmayan vasıfsız adamlarla oyuna giriyorsun. Onlarda makara yapacağım diye veya kendimi göstereyim (takipçi,kanal büyütme,izleyici çalma) diye kendi kalıbının dışına çıkıp zorlama mizah yapmaya çalışıyorlar ama olmuyor. Dikkat ediyorum son zamanlarda nuri gibi yıllardır katmanın has adamı olan bir adam oyunlara giremiyor. Diğerleri gibi kanal büyüyünce gelmeyen başından beri seninle kanalın büyümesi,ilerlemesi için uğraşan ekibin demirbaşlarından birisi. Ayrıca kafanda sameti oyunlarda zorbalamaya kodlamışsın samet olmadan oyun oynayamayacaksın sanki. Samet küfür etsinde güleyim diye beklemeye başladın çağrı. Kanalın içeriğini resmen küfüre gülünecek konuma getiriyorsun. Evet sana söylüyorum çünkü en fazla gülen de sensin. Şunu da belirteyim twitchte muhabbeti en fazla saran, en iyi makara yapan kişisin ama kaliteni düşüren hareketler yapma lütfen.


+6 | 24-08-2022 15:41 - 24-08-2022 15:44
252. https://prnt.sc/HmDFba5ILgrt
Omurgasızlar sonra gidersiniz Jahreine laf edersiniz


0 | 08-09-2022 12:48
253. Rodisen ne ağlamışsın be :D Neyse o Azerbaycanın en en en saygın insanına söverken ağlamaya devam et belki bir işe yarar


0 | 11-09-2022 17:06
254. Korkak orosbu evladı oldugunu söylemiştim gitmiş zorla jahreinle barıştırmış kendini omurgasız herif aq yalamış birde telefonda


0 | 13-09-2022 23:58
255. ŞAGALOOOOVVVVVV


0 | 16-09-2022 20:00
256.  ­
"Para bizde 8. planda arkadaşlar."
"Pornocu değiliz efendim, reklamcıyız; bunun üstüne basıyorum ki yanlış anlaşılmalar olabilir efendim."

Önceki Twitch kullanıcı adı Aynisinemalar ve gerçek ismi Çağrı Ergün olan, başta PUBG odalarındaki trollerinde olmak üzere bugüne kadar yayınlarında bolca gülüp kaliteli bir şekilde eğlendiğim, 300-500 izleyici bandında izlendiği dönemden beri bildiğim ve izlediğim yayıncı. -Evet, maalesef onu Cafer dönemine kadar tanımıyorum.- Ona gerçekten ne kadar destek versem bu eğlencenin karşılığını sağlayabildiğimden emin olamam. Hakkında bahsedersek, kendisi genellikle ne zaman bir oyunu hangi yayında oynayacağını söylese, o oyunu bahsettiği yayında oynamaz. Ama bazen de beklemediğiniz bir anda keyfinizi tavan yapacak bir oyuna girer ve geceyi mükemmel kapatır. Ekibi de kesinlikle kendisi kadar eğlenceli. Özellikle favorim İbo. Ayrıca doğum günü yakın zamanda (26 Eylül) ve o gün yayında olacak. Ben de o yayının seyircilerinden biri olacağım ve hepinizi beklerim.

Ayrıca yazarları başlık altında küfürlü entryler giren Rodisen adlı kullanıcıyı şikayet etmeye davet ediyorum. Her ne olursa olsun bu üslup kabul edilemez. Birinden nefret etmeniz doğaldır ama bu nefreti ortaya çıkarmak hiçbir zaman iyi sonuçlara yol açmayacağı, her şeyden önce huzur bozacağı için insanlık dışıdır. Mağaranıza lütfen.


+1 | 17-09-2022 09:37 - 18-09-2022 07:02
257. Hadi bakalım karalayalım bir şeyler.2 sene abonelik,3 3.5 sene de takip etmeyi devirmiş bir izleyici olarak çağrının rakipsiz kalması kendisine hiç yaramadı.Şu sıralar en az Çağrı kadar twitch türkiye çöplüğünde parlayan bir yıldız çıkmasını çok isterim.Bir şeyler yanlış bu çok belli.Bunları kendimce 3-4 belki de daha fazla başlık altında sıralayacağım

1-Anti karakter problemi ;
Samet'in de son zamanlarda yayınlara katılımının ciddi manada azalmasıyla sadece Çağrı'nın sürüklediği arada da Mami ve İbo üzerinden yayvan kalan trollerin döndüğü bir yayına dönüyor.Gülüyorum yalan yok.Gülmezsem zaten izlemem bu iş arz talep meselesidir.Hala bence Çağrı twitch türkiye standartları için çok yukarıda bir yayıncı.Sadece başlıkta belirttiğim gibi sorun kendisiyle eskisi kadar yarışamaması.Oyun içine geçildikten sonra ya da irlde eğer Çağrı'nın tam zıttı bir villain o yayında olmayınca o yayını bir süre sonra Çağrı tek sürüklemeye başlıyor.Oysaki çok ''geçmiş takıntılı'' bir herif olmasam da Batuhan gibi,Mete gibi veyahut Gugu gibi gerektiğinde sorumluluk alıp tam zıttını yapacak ve yayını monotonluktan kurtaracak bir karakter yok.Var ama o da varla yok arasında bir yerlerde.

2-Content eksikliği ;

Katmandates'i saldım.Çağrı'yı anlayabiliyorum.Prodüksüyonu yoğun olabilir,müsait olmayabilir.Hepsini makul bir düzlemde gayet anlaşılabilir buluyorum.FAKAT, Content eksikliği yayınlarda yok demek bence biraz abesteiştigal oluyor.Çağrı'yı bu denli başarılı kılan şeyleri aslında aile ortamı içerisinde anlık ve bir anda gelişen saçma sapan contentlerin olduğunu düşünüyorum.İzleyici o yayın haftası içerisinde atıyorum bir gün gta5 bir gün wttg2 bir gün kanlı lol cart curt bekliyorken Çağrı haftanın ilk yayını şak saçma sapan bir haber bülteniyle açar veyahut kendisiyle kavga eder.Yayın haftası içerisinde monotonluk yoktur ve izleyici yayını kaçırırsa yeni bir content kaçırabileceğini bilir.Şimdi dürüst olun.Hanginiz Çağrı'nın hangi içeriğini kaçırırım diye takip ediyor ki ? Hepimiz güldüğümüz ve ülke gündeminden bir nebze uzaklaştığımız için Çağrı'nın yayınlarına giriyoruz.Yine sığınabileceğimiz en şatafatlı liman o.Sadece artık limana gemileri yanaştıran deniz feneri eskisi kadar parlak parlamıyor.

3-Ufak tefek mental problemler ;
Ben çok uzun yıllardır bir Çağı izleyicisi olarak Çağrı'nın yaz ayını düzgün kafayla geçirmediğini az buçuk anlayabiliyorum.Belli ki belli başlı mental problemleri var.Sağlık sorunları olabilir,sözleşme muhabbeti olabilir cart curt çok normal şeyler.Çağrı bunları bence doğru orantıda izleyiciye yansıtmıyor.Biz insanlar tüketiciyiz.Hep daha fazlasını,daha iyisini çocuk gibi ister dururuz.Burada Çağrı'nın devreye girip hem ''ya kendini acındırıyor acize bak ''diyecek aptal kitleye laf vermeden hem de gerçekten kendisini takip eden izleyiciye ya arkadaşlar yayınlarımda düzensizlik ya da tempo eksikliği olabilir bak böyle böyle tarzı dengesi iyi oturmuş açıklamalar yapmalı.Öbür türlü ben eleştirirken bile ya allah allah acaba arkaplanda bir şey mi var demeden kendimi alıkoyamıyorum.Bu da bence doğru bir iletişim örneği değil.

Bu eleştrilerin hiçbirini seni yermek,senin kötü bir yayıncı olduğunu söylemek için değil tam tersi seni çok sevdiğim ve değer verdiğim için yazdım.Nefret ediyor falan olsaydım direk üstteki 3iq gibi hakaret eder geçerdim ama ben bu yazı için 1 saatimi falan harcamışımdır.Seni seviyorum ve yayınlarının çok daha iyi bir noktaya gelmesini istediğim için bu yazıyı yazıyorum.KESTİK!


+1 | 20-09-2022 00:17 - 20-09-2022 00:18
258. 2019 dan beri takip ediyorum son 2-3 ay içerisinde yayınlar sürekli - bir grafikte ilerliyor dikkate alır ya da almaz resmen yayın açıyor ve bitmesini bekliyor izleyici bunun farkında son yaptığı hareket tamamen saçmalık elektrik gitti 7 bin kişi 10 dakika chatte bekledi elektrik geldi yayına devam etmedi bu tamamen izleyiceye saygısızlıktır bu gece yaptığı yayında gram yayına benzemedi kanlı lol olucaktı oda yok. Çağrının yayın yapmaktan sıkıldığını düşünüyorum belkide artık eskisi gibi keyif alarak yapmıyor. Ekip zaten bitmiş gibi eskiden samet alkollu yayına katılırdı sabaha kadar 5 bin kişi gülerdi şuan yayın asla eskisi gibi sürmüyor sametin olmadığı yayın resmen 10 üzerinden 1


+2 | 29-09-2022 04:37
259. En kaliteli yayıncıdır ve her durumda anında en yaratıcı cümleyi kurmaktadır. Abartmaz ve çoğu yayıncının aksine alçak gönüllü rolüne bürünmez. Samimiyetine güvendiğim tek yayıncıdır. Sevmeyeni olabilir ama kalitesiz diyen cahildir ve mizah yoksunudur.


0 | 05-10-2022 03:06
260. Kendine müzisyenin yayınlarını sabote etmesine izin vermemeli


0 | 11-10-2022 23:14
/33
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/33