hype Twitch Sözlük

hype

91. Elraenn için Twitch'te hesap açmıştım. Elraenn'in yayınlarını ara ara açıp izlerken gözüme takılan ve sırf aynı burca (terazi) sahibiz diye izlediğim, izledikçe alışıp bırakamadığım bir yayıncıdır Çağrı.
-
Son zamanlarda yayınlarının ilk 1, 1.5 saati sohbet/video izleme ile devamında ise ekibiyle ne yapacaklarına karar verememekle geçiyor. Çağrı ve arkadaşlarını bir ekip olarak düşünürsem;
Siz değil miydiniz pandeminin en ağır seyrettiği kış aylarında içerik üstüne içerik çıkartıp Twitch'e yeni bir soluk getiren ekip?
Siz değil miydiniz bu yeni içerik işinden sıkılmayan, devamı gelecek diyen ekip?
Siz değil miydiniz bu yeni çabalarınız sayesinde ve Çağrı önderliğinde yılın yükselen yayıncısı ödülüne layık görülen ekip?
Ne oldu da bazılarınız yayıncı olup dağıldınız?
-
Batuhan Çağrı ile anlaşıp yayınlar açardı, ona tamam dedik. Önce Nesrin, sonra Mete ve en son da Yağmur kendi kanalını açtı; şaşırdık. Çağrı yayın açtığında yayın açmıyorsunuz, ona lafımız yok ama iş siz yayın açtıktan sonra bozuldu.
Eski heyecan yok. O eski güzel fikirler üreten Çağrı ve ekibi yok.
Ben ve eminim diğer sizi sevenler de yayın esnasında ne yapacağına/ne oynayacağına karar veremeyen bir ekip görmek istemiyor.
Ya yayın öncesinde karar verin ne yapacağınıza ya da bir sonraki yayının konseptini seyircilerle kararlaştırın.
Çoğunlukla düzeni olmayan bir yayın seyrediyoruz ve Çağrı'yı çaresizce ekrana bakarken görmekten dolayı ister istemez üzülüyoruz.
Hiç durmadan; Batuhan'a kıl şakası, Samet'e şeytan ve sarhoş şakası, Mete'ye hamsi şakası, Gugu'ya yogacı ve ayak fetişi şakası, Nesrin'e ikileme ve dolandırma şakası ile yayının çoğu geçiyor. Bir olur, iki olur ama hep olunca sorguluyor insan ister istemez. Bu şakalar sizce de baymadı mı? Aynı şakalar durmadan dönünce izleyiciler de durup, acaba artık sıkıldılar mı; farklı şeyler yapma konusunda heyecanları, enerjileri yok mu diye düşünüyor. Haksız mıyım?
Bunların dışında, başkan koruması da olmasa garanti bir içerik izleyemez olacağız.
-
Bu arada Katman Adası yarışması yarıda kaldı diye üzülenimiz çok. Keşke kalmasaydı.
Şu anki temennim, kış aylarında olası yasaklar gelse veya gelmese bile daha güzel, daha planlı yayınlar izlemek.
Bu başlık altında ikinci kez görüşlerimi belirtiyorum. Gerekli olduğu için böyle bir şey yapıyorum diyebilirim.
Diyeceklerim bu kadar...


+2 | 09-10-2021 05:04
92. Çağrı makarasını döndürmeye devam etse de kendini sürekli haklı olarak gördüğünü ve bunu kabul ettirmeye çalıştığını görüyorum. Ekipte bazen görmezden geliyor susuyor. Otomatik kendini savunma mekanizması var adamda anlıyorum ama biraz empati yapmaya ihtiyacı var.


0 | 13-10-2021 01:19
93. Çağrıyı 2 senedir ara ara izliyorum. Dış görünüşü sempatik bi tip. Egoist parayı da seven birisi bi de bence pinti. Ekibi var sürekli yerip dalga geçiyo ben olsam kaldıramam ama yılların samimiyeti var aralarında herhalde. Mete53 iyi bi insan hafif yaş almış rizeli bi adam 15 16 yaşındaki el kadar çocuklar 30 yaşına gelmiş adamla hamsi diye dalga geçiyo.. komik desen komik değil 2010 yılından kalmış bi makara. MNT tanımıyorum pek. Nuri moderatörü iyi çocuk şimdi çağrı yanına aldı. Nesrin Yağmur kendi halindeler Hasanla mami tamamen boş beleş çocuklar en kritik ve en sinir bozanı Samet çağrının uzun yıllardır arkadaşı çok değişik bi tip herkese her şeye küfür eden alkolik bi herif. Yani bu özgüven nerden geliyo onu da bilmiyorum 1 70 40 50 kilo kuru bi tip muhtemelen bi omuz vursan yerden zor kalkıcak birisi ama inanılmaz toksik ve küfürbaz birisi bunu okursa bana bile ana avrat söver o derece toksik bi herif ekibi bu şekilde. Twitch hayatı da uzun yıllardır uğraşan ama BBL ile kitlesi genişleyen biridir çağrı. Kendine çeken bi şeytan tüyü var ama o hızda da kendinden uzaklaştırıyo bence insanı. Samimi birisi sponsorlu yayınları bile komik olabiliyo izleyicisini düşünür yayınlarını sürekli izlemeyen Çağrının frekansına giremez eleştirir geçer.Twitchte de Katmandates gibi sağlam işleri de var yeni kız yayıncılara tanınma açısından bi şans da veriyo 40 50k izleniyo sağlam rakamlar yani. Twitchte zaten çoğu yayıncı çöp bazıları neden izleniyo onu bile anlamak imkansız ama bu adamın eğlencesi makarası var sarıyo da merak eden varsa bu şekilde benim izlenimim. Son olarak Chati de bi tık ama iyi Sub mode almaz hep açıktır bu da sevdigim bi özelliği pek fark edilmez ama çağrı klasmanında yayıncıların chati hep sub mode kalır.


+1 | 15-10-2021 18:06
/10
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/10