byjollyjester Twitch Sözlük

byjollyjester

1. Udemyde php kursu olan Volkan Alakent adlı şahsın Twitch hesabı. Aylardır Twitchte yayın yapıyor ve bende aylardır izliyorum.

Chatinde biri oyuna girmek istedi (Reddetti. 'Benim abonelerim, izleyicilerim var. Hemen geldin diye alamam seni. Bekle bir kaç gün' dedi (Not: Sadece 2 izleyici vardı; biri ben biri o çocuk :d). Karışmadım. Çocukta (Bu 2.kanalıydı ve yeni açıldığı için takipçisi azdı) 'Böyle takipçi kasamazsınız' dedi. JJ, böbürlenmeye başladı. Yine karışmadım. Çocukta hiç hakaret etmeden 'Bir yanlış anlaşılma oldu' dedi sonra 'Ben gidiyorum. Size iyi eğlenceler. İnşallah gelişirsiniz.' dedi.) diye yok ben zaten eğleniyorum sen geldin keyfimi kaçırdın yok sokarım takipçisine yok sizin gibilerle zaten gelişilmez yok sokarım oyununa yok çocuk değilim yok yazılımcıyım diye hakaretler savurdu.

Yayının başından beri orda olduğum için çocuktan önce başka bir şeye triggerlanmamış olduğunu biliyordum. O yüzden hakaret etmeyen birine bile aşırı tepki veriyorsa yarın Twitch'in trol tayfası gelirse patlar bu diyip anaçlığımı kuşandım; saygı duyduğum bir insan olduğu ve babam yaşında olması da etken oldu tabii. "Hakaret etmenize gerek yoktu zaten kendizi ifade etmiştiniz" dedim.

O kadar ay yayınlarını izlememe, çoğunlukla chatinde sadece ben olmama rağmen, "Avukatlık yapma" diyerek bana da söylenmeye başladı. Bende kendisinin iyiliği için böyle dediğimi, eleştirme amacımın olmadığını (olsa oyundaki insanlara küfür ettiğinde eleştirirdim), zaten aylardır izleyicisi ve öğrencisi olduğumu söyledim. Söylediği şeylerde yanlış olmadığını, karışılmasını sevmediğini söyledi. İsmimi aldı ve "Ne yazdın okumadım bile banladım" dedi. "Şimdi gider Udemy'de kötü yorum yazarsın çokta umrumda. Bak, avukatlığını yaptığın çocuk kaçtı. Herkesin avukatlığını yapma" dedi. İlerde yayınlayacağı kurslarını da sırf o cümleyi kurdum diye bana vermeyecekmiş :D Udemy'ye video atıyor diye her söylediği şeye el pençe divan durmamızı bekliyor arkadaş :D Sanki tek yazılımcı o :D

Umarım kendini bozmadan devam eder de bir gün Twitch'in trol tayfasına denk gelir. Siz siz olun dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünen insanlardan uzak durun arkadaşlar.


+2 | 27-06-2020 12:46 - 07-07-2020 00:32
/1
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/1