assassins creed valhalla Twitch Sözlük

assassins creed valhalla

1. Genellikle yayıncıların olumlu karşıladıkları oyun. Umarım Unity gibi olmaz.


0 | 14-07-2020 21:30
2. assassin's creed odyssey kopyası olmayacak oyundur.


+2 | 14-07-2020 22:43
3. ubisoft'un inatla ac markasını devam ettirdiği bir başka oyun.

samimi bir itiraf, ac oyunlarını hiçbir zaman temel tematiği olan templar & assassinler & athenalar mathenalar için oynamadım.

seriyi bende çekici yapan kısım tarihi ambiyansı ve era'yı çok iyi bir şekilde oyuncunun gözüne sokuyor olması. bir bakıyorsunuz 18. yüzyıl başları karayipleri, bir bakıyorsunuz hellenistik iskenderiye vs vs...

origins ile witchervari ac oyunları serisi başladı aslında. odyssey pek çok açıdan harika bir oyun olmasına karşın oyun içi görevlerin çok sık tekrar ediyor olması ve kombat mekaniğindeki bazı hantallıklar ile kekremsi tat bırakıyordu ağızda

valhalla... açıkçası ubisoft iskandinavya temalı ac için geç bile kaldı diyebiliriz zira 2010'ların hype olayı sinema ve oyun sektöründe iskandinavya idi.

tabi bir de artık ülke şartlarında beni oyunun oynanabilirliğinden ziyade, fiyatlandırması daha çok alakadar ediyor. 300 lira dersem çok mu iyimser olurum acaba ?

keşke ubisoft şu templar assassin apple of eden martavallarını ezio serisi ile bitirseydi ve revelations'dan sonra çıkan oyunlar birbirinden bağımsız çok güzel open world oyunlar olsalardı...


+1 | 15-07-2020 00:36
4. "Ağbi bu oyun AC ismine yakışmıyor, assassin'in gemisi mi olur ya" demeyi saldım, zamanında Black Flag için bunu demiştim ama oyun çok güzeldi. Sonraki oyunların da bir kısmına yetişemedim o sıra 3 ayda bir AC oyunu çıkıyordu neredeyse ben de o sıra WoW yüzünden o tür konuları kaçırıp gittim. O yüzden şu "Ağbi ya bu AC değil ama" geyiğini bırakıp, gözardı ederseniz aslında AC:Odyssey çok iyi bir oyun.

Tabi ki bir RDR2 veya Witcher 3 değil gözümde ama oynanışı, mekanikleri eğlenceli. Mythic creatureları, fantastik dünyası ilginç güzel bir oyun. Evet eksikleri var yine, sırf harita dolu gözüksün diye her yere soru işareti atmışlar, gidiyorsun Fort çıkıyor falan, Fort'taki captain'ı kes, supplyları yak, chestleri lootla eğlenceli de değil yani boş boş tekrar eden questler. Ancak gemi sürerken mürettebatın söyledikleri şarkılara bayıldım, 10/10 müzikler.

E tabi Viking assassin mi olur yha... Neyse just jk, ben hypelandım valla, Odyssey'i de beğendiğim için o Viking teması, kar havası, Aurora ışıkları vs. bunları güzel yapabilirlerse dünyasına sokar, ancak bende bir huy var o haritayı baştan sona açmam lazım, gereksiz tekrar eden görevleri yapmasam bile adım atılmamış bir karış toprak bırakırsam elim ayağım titriyor, sinirleniyorum. O yüzden Odyssey'e ek olarak harita üzerinde gezmenin daha rahat olduğu bir harita dizayn ederler umarım, öyle ki Yunan adalarını tek tek gemiyle gezmek gına getirmişti, tabi adamların tek realist olalım dedikleri şey harita olunca laf da söylenmiyor, napsın adamlar Yunan adalarını tek parça halinde mi koysun. Umarım güzel oyun olur.

Bu arada çıkış tarihini Cyberkpunk 2077'den 2 gün önce yapmak ne kadar akıl karı bilemedim, satışları bir hayli etkileyebilir rakibi çok güçlü...

Edit:Başta söylediğim AC Odyssey çok iyi oyun lafını geri alıyorum, ortalamanın üstünde oyun çok da iyi değil. :)


+1 | 19-07-2020 15:55 - 18-10-2020 14:18
5. mekân olarak tarihle örtüşen bir biçimde ingiltere'yi seçmiş oyun. norveç haritası da varmış ancak oldukça kısıtlı okuduğum kadarıyla.

şu son taciz olaylarından sonra zerre kadar övesim yok da çok garip bir firma gerçekten. bok bok kararlar alıp oyuncu yaş aralığını 12'ye indiren de bunlar, ayağa düşmüş nors mitolojisiyle rüyalanıp ağzından testosteron tükürme hayali kuran 13 yaşındaki neo nazi incellerin hayallerini ingiltere haritasıyla yıkıp tarihsel gerçekçiliğe yanaştıranlar da bunlar. üstünde çok düşündüklerinden değil galiba, tesadüfi gerçekleşiyor sanırım bu karar adımları. oyunun çıkış tarihinden de görebiliyoruz bunu.


+2 | 22-08-2020 20:36
6. Sanat olarak ayrıca incelenmesi gereken bir seridir AC serisi. Özellikle modellemeye ilginiz varsa.


+1 | 23-08-2020 02:36 - 23-08-2020 02:37
7. güzel bir oyun aslında oynamayı düşünüyorum


0 | 10-11-2020 16:16
8. amd'nin ryzen 9 alana bedava kod verdiği dönemde edindiğim bıdık. Genel hatlarıyla Odyssey’i sevsem de tümüyle oyun süresini uzatmak için insanı görev yetiştirme telaşına düşürmesinin sebebiyle Valhalla'da da aynı şeyi yapacaklarını düşündüm. Bu sebeple çok meraklı ve istekli değildim doğrusu. Kod gelmeseydi rötarlı oynardım ezcümle.

2 saat falan oynadım PC’de. arkadaşlar, manyak bug var lol. Stealth kasıp damlara çıkmışım, altımda adam duruyor, Eivor bacım buga girdi. çıkmıyor yukarı. Cüneyt Arkın’ın "yıkılmayan adam"ı gibi vuruyorlar vuruyorlar ölmüyorum da. Kaldım öyle. En son save allah bilir nerede. 2 saatlik oyun süresinde başıma 7-8 kez geldi böyle şeyler.

Sistemi yaz sonu topladım. Oldukça iyi ayıptır söylemesi, ona rağmen saçma sapan fps düşüşleri yaşıyorum. Yağ gibi akar diye hevesle yükledim, ama maalesef. Dövüş mekaniklerine yenilikler getirmişler ama tam o sıralarda fps düşüşe geçtiği için bir şey anlamadım.

Güncellemelerden sonra daha keyifli bir hale geleceği aşikar. Bakalım hayırlısı. Acele etmeyin demek için yazıyorum bu entryi, düzenlerim biraz daha oynayınca.


+1 | 11-11-2020 00:50 - 11-11-2020 01:36
9. Seri çok farklı yerlere evriliyordu, Hidden Blade gibi bir şeyi kaybetmiştik ve bütün o ''Lan hani Haşhaşilerden geliyorduk? ne oldu ya, hasan sabbah falan'' dedirten serinin belli başlı kült şeylere geri dönüş çabaları ve benim gözümde eskisi kadar olmasa da bir tık değer elde etmiş oyun... At'ı düzeltmişler, saçma salak buglar yok, bir çok yeni eklenti ve eski eklentilerin üzerine konularak daha iyi hale gelmiş eklentiler, Viking Mit'i de ayrı bir heyecana ve mood'a sokuyor seni, zamanın inancını çok iyi yansıtmışlar gibi geliyor bana en azından Marvel gibi Thor'u sadece şimşek atan ve daha sonrasında da çok sevildiği için bir kasabaya yerleştirip bira ve pizzadan başka bir şey yapmayan bir hale sokmamışlar...


+1 | 11-11-2020 09:00
10. son 2 oyunda ''witcherımsı'' bir tandansa erişen ac'nin yeni oyunu. allah kahretsin gene o hidden blade'i gördüm. ya arkadaşım, kimse sizin oyunlarınızı artık templar assassin gizli okült hıttıbık şeyler waooow deyip oynamıyor. insanlar ambiyans istiyor, tarihi era istiyor, rp istiyor, salın artık lan şu yarattığınız sikkomastik lore'u...

hayır deneyimlemediğim bir şey için yorum yapmam elbet etik değil ama birkaç yayıncı oynarken gördüm gene o allahın belası hidden blade'i bütün tadım tuzum kaçtı... vikingsin ulan sen viking. manastır yağmalayıp britanya'daki kadınları kaçırıp odin'e freyja'ya tapınan northman'sın pagan heathen'sın senin neyine roma katolik kilisesi ezoterik okült öğreti falan...

yemin ederim o hidden blade'i görünce tadım kaçtı sözlük. anlayamazsın. hayır yani git 1917 devrimi sonrası kronstadt denizcisine koy o hidden blade'i gene daha makul... elin bitli vikinginin neeyine ?


0 | 11-11-2020 23:40
/2
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/2