Yayıncı Fanatikliği !!! Twitch Sözlük

Yayıncı Fanatikliği !!!

51. Bence garip bir şey. Bunun bile fanatikleştirilmesi bana saçma geliyor


0 | 26-08-2021 19:42
52. fanatik futbol taraftarı kadar itici ve aynı oranda iğrençtir.Yayıncısı ne derse desin doğrudur ve yayıncısının hiç bir kusuru yoktur,(örneğin) elraenin jahreine ettiği bir söz çok yanlış ve mantıksız olabilir ama bu fanatik için önemli değildir,elraen dediyse hak etmiştir.Benzerlerinden twitch de çok fazla var ve sayıları artıyor.Maalesef engellemek de mümkün değil


0 | 30-08-2021 14:50
53. Her şeyde bir denge olması gerektiği gibi, bir insanı sevmenin ve savunmanın da dengesi olmalıdır.
X yayıncıyı seviyorum diyelim. X yayıncı hakkında biri eleştiri yapıyorsa, tespit ettiği farklı veya kötü bir yanını söylüyorsa direkt saldırmam; saldırmamak gerek. Önce dinlemek gerek.
-
Karşımdaki, x yayıncı çok alıngan diyor misal. Nereden anladın diye soruyorum. Bir kere yayınına denk geldim, biri bir şey dedi ama hemen alınıp ağzını bozdu. Eğer ben x yayıncıyı çok iyi tanıyorsam ve yazılan mesaja ne cevap vereceğini biliyorsam, o kişiye böyle olmasının sebeplerini söylerim. Karşımdakine derim, tanımıyorsun x yayıncıyı. O kelimeyi/cümleyi sevmiyor, çok yazıldığı için bazen tepkisini koyuyor. Lütfen biraz daha izle, tanımaya çalış ve öyle eleştir derim.
Diğer yandan, x yayıncıyı tanıyabilecek kadar yayınlarını izleyip bana haklı bir eleştiride bulunuyorsa karşımdaki; önce sonuna kadar dinler sonra haklısın deyip birkaç kelam ederim.
-
Diyelim ki, x yayıncı aşırı küfrediyor ve ağzı çok bozuk gibi bir şeyler diyor karşımdaki. Ben de haklısın, ağzı çok bozuk olabilir; onu da izleyicisi böyle kabul etmiştir ama dediğin gibi, azaltması gerek; tadında bırakması gerek derim. Ben bunu dersem karşımdaki de yumuşar. Der, bu adam sevdiği yayıncıya tapmıyor; iyi yanını da kötü yanını da biliyor.
-
Yayıncılar sizin anneniz-babanız, abiniz-ablanız veya kardeşiniz değil. Onlar dahi olsa eğer kötü yanları, eleştirilecek yanları varsa bunları söyleyebilecek olgunlukta olmalısınız. Birine, sevdiğiniz yayıncıya en ufak bir eleştiri yaptığında hemen saldırıyorsanız ''fanatizm'' gözünüzü kör etmiş demektir. O yayıncı kendini savunabilir. Bu yüzden, tanımadığınız insanları bu kadar kolay hayatınızın ortasına koymayın. Sizi belirli bir süre eğlendirip mutlu eden bir yayıncı, bir insan olarak görüp geçin. Hayatta bundan çok daha önemli şeyler var, onları önceliğiniz haline getirin...


0 | 05-10-2021 20:41
/6
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/6