Twitch Moderatorları Twitch Sözlük

Twitch Moderatorları

61. 4muhammed çağrının en komik moderatörü bence. Yayınlara ilk çağrı için sonra mami için geliyorum artık. Mizah zeka işidir bu çocuk fazla zeki


+2 | 20-02-2022 18:21
62. Bazı kanallarda yayıncının yansımasıdırlar. Siz moderatör kafasına göre davranıyor sanırsınız oysa ki işler çok farklıdır...


0 | 06-06-2022 13:10
63. Bazıları moderatörlüğü adaletli yapmıyor, keyfine göre susturuyor; kanaldan engelliyor.
-
Adını vermek istemediğim bir yayıncının sohbetinde aktif bir şekilde bulunan biriydim. Samimiyetimi, iyi niyetli olduğumu yazdıklarımdan herkes anlıyordu.
-
Bir gün birileri haddini aştı ama moderatörler işlem yapmadı. Ben de ''moderatörler uyuyor'' yazıp sonuna da böyle '':D'' gülücük koydum. Maksadım şakayla karışık dikkatlerini çekmekti, işleri vardır; görememişlerdir dedim. Niyetim tamamen temizdi. Bunun üzerine moderatörlerden biri fırça çekti bana. İşimizi bizi öğretme anlamına gelen şeyler dedi. Alttan aldım.
-
Biri o ara konu ile ilgili bir şey yazdı bana. Ne yazdığını unuttum. O kişiye ''efendiliğimi bozmam, konuyu kapattım'' dedim. Dedikten hemen sonra susturuldum.
-
Özelden yazıp yaptığının yanlış olduğunu söyledim. Samimiyetimi yayındaki herkes bilir, kişisel tartışmaların üzerinden kimseyi keyfi susturman doğru değil dedim. Neymiş, laf sokmaya çalışmışmışım. Amacımın yardım etmek olduğunu söyleyince ihtiyacımız olduğunu belirtmedik gibisinden imalı konuştun yani ilk sen kaba davrandın dedim. Moderatörler uyuyor deyişimi kastederek ,sen imalı konuşunca ben de imalı konuştum dedi. Yani bu laftan şunu anlıyoruz, düz bir şekilde ''moderatör yok mu'' veya ''moderatörler nerede'' dersek de iş öğretmiş oluyormuşuz. Böylelerini nasıl moderatör yapıyorlar? Şaşırtıcı.
-
Devamında konuyu kapadım yazmama rağmen susturmasına ise, ''duracağın yoktu, ondan susturdum'' diye bir cevap verdi. Ya kapadım demişim, el insaf!
-
Sona geldik... Başından kovarcasına -mesajına kibarlık kisvesi de katarak- izin verirsen yayına döneceğim dedi bir anda, aramızdaki sorunu çözmeye uğraşmayıp yarıda bırakarak. Olgunluk akıyor paçalarından(!) Ben de anlaşamayacağımızı farkedince rahatsızsen engelle dedim. Hesabından engellemesini beklerken kanaldan engelledi. Kişisel sorunları üzerinden bir insana moderatörü olduğu kanalı kullanıp muamele çekti 2 kere. Yazık!
-
Engelimi açmaları için talep yazısı göndereyim dedim; gönderdim. Bir gün geçmeden reddedildi. O reddetti, biliyorum. Yayıncı görmeden bunu başardı. Rahatlamıştır kesin.

-
Ben o ilk lafı dedikten sonra, ''görememişiz, ne oluyor burada'' gibisinden bir şeyler yazmak zor muydu acaba? Burada devreye iletişim gücü giriyor ama kendisinde bu zayıf demek ki.
-
Eğer o gün veya o an morali bozuk olduğundan böyle davrandıysa söyleyebilirdi; anlayışla karşılardım ama o yanlış anlamayı, kabalığı seçti.
-
İşte böyle ukala tavırlı, insanlarla iletişim kurmayı bilmeyen, kafasına göre davranıp doğru bir şekilde adalet dağıtamayanlar moderatör oluyor. Benim gibi kimseye zararı olmayan biri de yanabiliyor.


0 | 10-06-2022 02:03
64. Özellikle Türk moderatorlar kaba bir dille bir boka yaramıyorlar. Zira ne ticketa bakıyorlar . ne yardımcı oluyorlar. Boş gezenin boş kalfası


0 | 18-09-2022 01:55
65. İyisi çok iyi, kötüsü çok kötü.


+1 | 18-09-2022 05:39
66. purplebixi moderasyonu iyi insanlardır ama yayın sırasında baya 31'deler. eleştiri olarak bunu söyleyebilirim


0 | 19-09-2022 14:36
/7
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/7