Steam Twitch Sözlük

Steam

21. 7 sene önce beni torrent çöplüğünden çekip çıkaran (galiba dolardan tlye gectigi zamandı tam) bilinçli bir kullanıcı olmamı sağlayan ve de oyun kültürümü aşırı geliştiren dijital oyun platformu. Bir de hapis yatıp çıkmış yabancı bir ülkede yaşayan ilginç bir hikayesi olan türk arkadaşla tanışmamı sağlamıştır :)


0 | 02-06-2021 12:28
22. Yıllardır değişmeyen kuru ile türk oyuncuları en çok destekleyen platformlardan birisi. Bazı oyunlardan zorunlu olarak origin ubisoft gibilerini kullanınca değeri daha iyi anlaşılıyor.


0 | 25-06-2021 01:11
23. bu başlık altında indirim dönemlerinde tavsiye edilen oyunlar olsun gerek indirim olmadığı zamanlarda ücretsiz verilen oyun tavsiyeleri olsun çok samimi ve çok hoş entry' lerin olduğu yer bu başlık.

summer sale 2021 indirim döneminde ben de bu başlık altında tavsiye edilen oyunları sepetime az da olsa kattım. ama nostalji de yaptım sepette. çünkü y jenerasyonuyuz kardeş.

indirim döneminde aldığım oyunlar

max payne nostalji
max payne 2 the fall of max payne nostalji
sonic generations collection
gun nostalji. oynamadıysan mutlaka al ve oyna. pişman olmazsın.
prince of persia the sands of time nostalji
the witness bulmaca ve gizemleri çözme oyunu. sözlük yazarları sağ olsun.
grayhat - a digital detective adventure yeni keşfettim.
fall guys ultimate knockout üzümlü kekim eylül yeğenim için aldım.
unravel üzümlü kekim eylül yeğenim için aldım.
unravel two üzümlü kekim eylül yeğenim için aldım.
euro truck simulator 2 yollara dalıp spotify'dan aşk bodrum'da yaşanıyor güzelim şarkısı eşliğinde oynayacağım oyun.
batman arkham collection gelecekteki çocuklarım da oynar.
cyber manhunt yeni keşif.
need for speed rivals need for speed underground 2 steam'de olmayınca ben de bunu aldım.
super seducer 2 neden almayım ki? *


0 | 05-09-2021 22:15
24. Oyun dünyasını 2015'e kadar çok büyük yerlere gelmesinin 1 numaralı aktörlerinden, dijital bir oyun satış platformunu bir refleks olarak görüyorum steam olmasa başka biri olacaktı ama steam hem elindeki sağlam ip'lerin gücünü bunları steame exclusive ederek kullanıp hem de erken davranarak bir tekel oldu bilirsiniz eğer bir kuruluş refleksif bir yapı ise en hızlı olan kazanır ancak 2015 ve sonrası dönemde steam tok satıcı olmuştur half life alyx saymazsak oyun dünyasını ileri götürecek herhangi bir hamlesi yoktur epic games ise indie oyun dünyasındaki ışığı görüp steamin elinden sağlam indie oyunları ve bazı sağlam 3a oyunları kapıyor ve tabi ki en önemlisi de 3a grafik kalitesi verebilecek ue5 ve bu yanında bir çok 3a game asseti ücretsiz sağlıyor garip şekilde cidden bir dijital market olan steamin fanboyu olan çok fazla kişi var bu kişiler steamin cs go ile çocuklara legal şekilde kumar oynattığını, bazı indie oyunları sırf steamin kendi hatası yüzünden storelarından banladığını bknz: Scrutinized, ve hala tekel olarak %30 pay aldığını ki kendilerinin sunduğu hizmet indie oyun yapımcıları tarafından 2012'de kalma deniyor oyuna update yapmak için cmd gibi bir ekrandan takılıyormuşsunuz arayüz falan yok bu arkadaşlar bunların hepsini görmezden gelip garip şekilde epic gamese "çocuklar üzerinden para kazanıyor" diyorlar bu sırada 2012'den beri kaç milyon çocuk cs go'da kutu açtı kim bilir en azından epic bunu battle pass veya kostüm satarak adil bir yoldan yapıyor ayrıca kendisinin yol açtığı sitenin kazanması için kurulan cs go kutu açma siteleri bu gün twitchde bol bol görülmektedir

özet: 2015'e kadar oyun dünyasına öncüllük ederken sonraki dönemde bir tekele dönüp yaratıcı kısmını kaybetmiş tekel dijital satış platformu


0 | 07-09-2021 19:08 - 07-09-2021 22:00
25. indirim sezonları geldiğinde köpek gibi alışveriş yaptığınız için asla bitmeyecek bir platform


0 | 09-09-2021 09:51
26. oyun endüstrisinin yanlış yorumladığı platform. özellikle rakipleri, daha uygun fiyatlarla kendisinin yerini alabileceğini düşünüyor fakat unuttukları bir konu var ki bu platformdaki sosyal ortam. insanlar steam'deki profil dizaynı, arkadaşlık sistemi ve aktivite takibi sebebiyle kullanıyor. ha bir de first mover advantage olduğu gayet açık, rakipleri saydığım faktörlerle beraber steam'de olmayan özellikler eklemedikçe pazar payını pek de yakalayamayacak diye düşünüyorum.


+1 | 10-09-2021 09:00
27. steam üzerinde dünyada en ucuz oyun alınabilecek 3 ülkeden biri türkiye'dir


0 | 11-09-2021 16:23
/3
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/3