Rekkitz Twitch Sözlük

Rekkitz

41. Jaho'yu böyle uyumlu ve eğlenceli bir ekip kurduğu için tebrik ediyorum. Gerçekten ekipte her türden insan var ve çok uyumlular.


+1 | 27-06-2021 18:09
42. Bu yazacaklarım ileride yaşanabilmesi yüksek ihtimalli senaryo üzerindendir.İnsanların gündemin yoğunluğundan uzaklaşıp kafa dağıtmak / eğlenmek için girdikleri Twitch platformunun Türkiye ayağındaki gençlere "hoobbb nereye gidiyon lenn bak burada da kafana vurucaz siyasetiii" tarzında pozisyon alan, genel olarak Twitch Türkiyeyi siyasallaştıran ve bunun üzerinden de çıkar sağlamaya çalışan bir ekip. Şuan için bu yaptıkları şeyler büyük bir sıkıntı oluşturmuyor. Fakat ilerleyen yıllarda bu muhalif ekibin karşısına bir de yandaş ekip ortaya çıkarsa tadından yenmez. Ülke genelinde olan büyük kutuplaşma twitche de rekkitzin durduğu pozisyon sebebiyle oluşabilir. Rekkitz bunun tek sorumlusu olmaz belki, fakat sorumlularından biri olur. Twitchde bulunan diğer ekiplerde muhalif olduğu takipçileri tarafından bilinmekte. Fakat bu onları, yayınlarının içeriğini siyasete çevirmesi anlamına gelmiyor. Twitchi bir eğlence platformu olarak değil de Twitterın görsel ve sesli versiyonu olarak kullanıyorlar. İster muhalif yayınlar yapsınlar isterse yandaş yayınlar yapsınlar siyasi yayınlar yaptıkları sürece içten içe Twitch Türkiyeye zara veriyorlar. Hasanabi'nin izlenmelerinden sonra bu tarza daha çok yönelen ekip üyeleri Türkiyedeki polarizasyonun ne derece sert olduğunun farkında değiller sanırım. Siyaseti lütfen hali hazırda güzel güzel yaptığınız zaten milletin de orada sizi haklı olarak takdir ettiği twitter platformunda yapın. Youtube'a özel içerik üretin. Podcast yayınlayın ama şu siyaseti başka içerik sunmaya korktuğunuz için twitche sokmayın be kardeşim. Biz izleyiciyiz internet dünyasında izlenecek başka içerikler bulursunuz fakat siz ilerleyen zamanlarda twitchde eğlence içeriklerinin azalmasına sebep olacaksınız. Sizin yayınlarınızdan görüp, siyasi yayınlar magazinsel olduğu için fazla izleniyor diyen orta çaptaki yayıncılar da kitle toplamak için siyasi yayınlara başladığı zaman twitchi kaybetmeye başlayacağız. Yol yakınken eski eğlence içeriklerinize, oyun içeriklerinize geri dönün saatlerce izlediğimiz gibi izleyelim tekrar. Yoksa siyasetin pis ortamında bulunduğunuz için ülkede olan kutuplaşmadan da dolayı size edilen hakaretler tehditler vs size mental olarak zarar verir. Size de twitche zarar verirsiniz. Şuan başarılı olan ekip Youtube veya Spotify tarafına özel siyasi içerik üretip twitchde de eğlencesine bakarsa daha da başarılı olur düşüncesindeyim. Hem siyassete olan hype youtubea veya spotifya da yansır hem de bir taraftan sizi siyasi duruşunuz için değil eğlenceli vakit geçirttirdiğiniz için seven bir kitle de olmuş olur. Kitle de yorulmaz siz de yorulmazsınız. Umarım yazdıklarım dikkate alınır ve daha güzel bir Twitche katkıda bulunmuş oluruz.


+1 | 27-06-2021 22:00
43. Rüya takım olacaklardı, tepeden aşağı çok hızlı yuvarlandılar.

Edit: yanılmışım


+2 | 22-07-2021 10:21 - 10-10-2021 00:27
44. Rüya takımı mı :D . Siz bu adamları gözünüzde çok büyütmüşsünüz .


+4 | 22-07-2021 13:35
45. Olm ne rüyası ne takımı eğlencenize bakın zaten pandemi var adamlar farklı farklı şehirdeler hem beraber olsalar ne olacak dernek mi bunlar sürekli bir araya gelip bir şeyler yapsın ayrı ayrı birbirlerine destek oluyorlar işte.


+3 | 23-07-2021 10:02 - 23-07-2021 10:02
46. Sevdiğim bir yayıncı oluşumu.Kısa zamana kadar birlikde aktif olarak yayınlar ve içerikler yapsalarda taşınma,pandemi,hastalık ve kazalar sebebi ile şuan herhangi bir aktif içerikleri yok (reddit zone hariç).İçerisinde bulunan yayıncıların hepsi çok kaliteli olsada ayrı ayrı yayın yapmaları onları bir "yayıncı topluluğu"ndan çok "arkadaş grubu" gibi gösteriyor.


+1 | 03-09-2021 21:56 - 15-10-2021 14:29
47. Günlük siyasetten kaçmak için Twitch'e giriyormuş ah kurban olurum ben sana. Bugün o "kaçmaya" çalıştığın siyaset yarın senin Twitch'e girmeni engellediği zaman Onlyfans'e kaçarsın artık.


+5 | 06-10-2021 20:33
/5
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/5