Kadın Yayıncılar Twitch Sözlük

Kadın Yayıncılar

41. oyun oynayan kadın yayıncı yok gibi bir şey paso irl...


+2 | 09-06-2020 19:55
42. İzlemek için düzgün yayınlar yapanları seçemeyip veya seçmeyi tercih etmeyip, daha sonra da hepsine genelleme yapıp şikayetçi entrylerin yazıldığı başlık.


0 | 13-06-2020 23:03
43. erkek yayıncılardan farkı olmayan yayıncılardır.


+1 | 13-06-2020 23:05
44. x kötüdür, x insandır; o halde insanlar kötüdür gibi bir genelleme yapmak yanlış olduğu gibi her şey ortadayken üç maymun kartını oynamakta yanlış.

Görmezden gelmeye çalışsanız da insanlara aşko/cano diyerek günde 100-200 lira toplayan kadın yayıncılar vardır ki mide özsuyunuz ağzınızdan taşsa bile onlar pavyonvari yayınlarına < abaza kitle sağolsun > devam ederler. Bu sadece Türkiye Twitch'i için geçerli değil, tüm Twitch böyle.

Her ne kadar biz 'tüm kadın yayıncılar yukardaki gibi değil' desekte para böylelerine gittiği için kaliteli içerik üreten kadın yayıncılar, yayınlarını bırakmak zorunda kalıyor (zarara girdiğiniz bir şeyi yapmazsınız dimi? ama o zamanda aşılmaya çalışılan 'kadın yayıncı' tipini yine diğerleri domine etmiş oluyor) ya da onlara evriliyorlar (e-girl taklitleri, face-cam'den body-cam'e geçişler vs). Örneğin EvonMoss, yayın hayatının ilk yılları sadece oyun oynarken sonra göğüs açıp dans etmeye başlamıştı (https://youtu.be/RDrGsecFGr4). Alinity, tam bir otur/kalk yayıncısıyken kedilerine işkence çektirmesine rağmen Twitch'e para yedirttiği için banlanmıyor (https://www.reddit.com/r/teenagers/comments/cgfaxp/update_on_the_alinity_cat_abuser_situation_and/). Poximane, en büyük simp havuzuna sahip yayıncı (https://www.reddit.com/r/xqcow/comments/em1khv/life_is_funny_after_donating_4k_being_a_tier_3/). Gavrilka, defalarca ev kirası barı açan kız (https://youtu.be/QgiO-uOzsYc) gibi gibi. Gerçi senin ya da benim fikrimin pek önemi yok çünkü olay, 'kadın olması/güzel olması suç mu'dan çoktan çıkmış; malum sektör bile bununla ilgili ayrı bir dal oluşturmuş (İlgili makalenin linkinde sakat kelimeler bulunduğu için eklemedim ama merak edenler Vice'tan okuyabilir).

Özet niteliğinde video -> https://youtu.be/MMfJmO9pgkA

'wöööö kadın pis pü lanet' ya da 'cinsiyetçi misin len senin dıdıdı'dan önce sorunu kabullenin ki sorunun çözülmesinde bir adım atılabilsin. Twitch'i kökten değiştiremeyebiliriz ama nasıl 'komedi' evrenselken İngiliz komedisiyle Amerikan komedisi arasında uçurum varsa biz de bu tarz bir uçurumu Twitch'te başlatabiliriz.

O yüzden buraya bazı underrated kadın yayıncıların nicklerini bırakıyorum. Belki bakmak ya da listeye nick eklemek isteyen birileri olur.
---rek-lam-lar---
1- HilalSoycicek, karakalem çizimler yapıyor.
2- MiMia, iyi bir R6 oyuncusu. Ranklarını görmek için -> https://r6.tracker.network/profile/pc/MiA.QN
3- Tofusenshi, digital art artists. Takipçisinin çok olduğuna bakmayın chati fazla akmıyor.
4- Lana_Lux, game dev.


0 | 19-06-2020 06:34 - 19-06-2020 07:18
45. üçe ayrılır :
1)insan evlatları (örneğin pqueen)
2)memelerini kullananlar (örneğin evonmoss)
3)3 iq olanlar (örneğin elanur)


+3 | 19-06-2020 22:38
46. Bazı kadın yayıncılar var sırf kadın olduğu için izleniyor bazı yayıncılar var kaliteli iyi ve kadınlığını kullanmadan izleniyorlar


+1 | 25-06-2020 22:59
47. Son günlerde kadın yayıncılar ile twitch ve e-spor topluluklarına bulunan kadınlar, bu ortamlarda maruz kaldıkları sözlü/fiziki taciz ve tecavüz hikayelerini paylaşmaya başladı. Ben online toplulukların genelde kadın düşmanı olduğunu düşünüyordum ama bu kadarını da beklemiyordum açıkcası. Özellikle kamera karşısında dans eden veya açık giyinen bazı kadın yayıncılar, kendilerinden yaşça büyük, duygusal bağlar kurdukları insanlar tarafından bu tarz yayınlar yapmaya psikolojik olarak zorlandıklarını, yani "groom" edildiklerini açıklamaları, benim bu tarz yayınlar yapan kişilere olan bakış açımı değiştirdi. Artık böyle yayınlar yapan kadınlara karşı peşin hükümlü olmayacağım, çünkü bu yayınları hangi şartlar altında yaptıklarını bilmiyorum. Hepsi bu işe zorlanıyor da demiyorum tabi.

Eğer neymiş ya bu hikayeler, kim ne anlatıyor diyorsanız küçük bir google aramsıyla bu hikayelere ulaşabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde de böyle hikayeler gelmeye devam edecek gibi.


+1 | 26-06-2020 21:53
48. Bazıları tabiri caizse sadece biyerleri yüzünden izleniyor
(bkz:)
bazıları ise hakkını vererek dişiliğini kullanmayarak bunu yapıyor
(bkz:)
(bkz:)


0 | 08-07-2020 05:19
49. bu tür yayıncılara isimsiz şekilde büyük bağışlar, bitler atanlar acaba bağışı yaparken ne düşünüyor ne hayal kuruyor. Bunlar kimlerdir çok merak ediyorum.
(bkz:)


+1 | 09-07-2020 22:00
50. Tek tavsiyem pqueen izleyin diğer arkadaşlar boş


0 | 13-07-2020 04:30
/6
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/6