Büyük Yayıncıların Yükselttiği Kız Yayıncılar Twitch Sözlük

Büyük Yayıncıların Yükselttiği Kız Yayıncılar

1. KendineMuzisyen =====>
(bkz:)


JTGTv (Noobstar) ======>
(bkz:)


BigBossLayf ========:>
(bkz:)
DipNot : Şarkı sonrası 3, 4 ay sonra unutulacak iken, bosslayf yardımı

Uthenera =========:>
(bkz:)


Elwind ==========:>
(bkz:)


Wtcn =========:>
(bkz:)


Wtcn ========:>
(bkz:)


Levo ========:> ilyada

immortoru===========:>
(bkz:)


+14 | 13-09-2019 04:05 - 13-09-2019 04:06
2. Yukardaki listeye katılıyorum ama bunların başında pqueen geliyor bence. İlk yayın açtığı zamanlar Kemal çok hostlardı, noobstardan sonra cs ve panda bayrağı devraldı.


+7 | 13-09-2019 11:12
3. Pquenn birçok kişi tarafından hostlandı ki eskiler dışında hostlanmayan yok ve normal bir şey artık . Burada arkadaşın açtığı başlık sevgili olarak veya belli bir olaya ve projeye müdahil olarak yükseltilmesi.


+2 | 13-09-2019 11:52
4. levonun yükselttiği yayıncılarda ecesu adlı şizofrende var. hala yayın yapıyor sanırım, en son ingilizce yayın yapıyordu.


0 | 14-09-2019 06:50
5. Bu başlık inanılmaz kadın yayıncı hater bir arkadaş tarafından açılmış bariz belli, büyük yayıncıların yükselttiği erkek yayıncılar da var, bunu tek bir cinsiyetle sınırlandırmak çok saçma. KendineMüzisyen'de Jahrein tarafından hostlanmadan ama "desturlanarak" yükselmiştir. Başlıkta bu yayıncılar biraz gömülmek istenmiş ama kadın yayıncı yaparak sadece başlığı açan arkadaşın sevmediği yayıncılar bahsedilsin gibi olmuş. Kendisi KendineMüzisyen hayranı mı bilmiyorum ama biraz öyle gibi durdu, yanlışsam kendisi düzeltir.

Açıkçası bu yayıncılar yükseltilir, söylemekten çok sıkıldım ama Türk izleyici kitlesi televizyon kültürüne çok alışmış olsa gerek ki, güzel, kaliteli, eğlenceli içerik üreten yayıncıları kendileri aramak yerine, çok izlenen, ana sayfada çok rastlanan yayıncılar kimi gösterirse onunla kısıtlı kalıyorlar. Türk gençliğinin arama, araştırma, bulunduğu ortamı gözlemleme eksikliğinin net görüntüsüdür.

Pqueen dışında şu listede oturup takip edip, 10dk'dan fazla izlediğim yayıncı yok, Pqueen'i ben de Noobstar'dan önce tanımıyordum ancak tanıdığımda aslında aynı kulvarda koşan diğer yayıncılardan ne kadar da farklı ve eğlenceli olduğunu anladım. Şimdi mesele bu yayıncıları büyük yayıncılardan destek aldıkları ve bu sayıları kaldıramayacak niteliksizlikte olduklarıyla ilgili yermekse Pqueen bu listenin dışında kalmalı. Eğer sadece bahsetmekse, bu izleyicilerin sorunu, araştırıp, gözlemleyip iyiyi ve kötüyü ayırt etmek, bulmak izleyicide.

Bir de VoRP'da "SIMS" RPsi yapan yayıncılar vardı, RP bilgisi sıfır, hayatında RP yapmamış, GTA 5 oynamamış, rastgele Twitch platformuna rastlayıp "buradan nasıl para cukkalarım" diye başlamış, VoRP'un yükselttiği yayıncılar var, sadece kızlar değil. Bir de bu yükselmeyle GTA RP ile alakasız kasa açma yayını yapanları var, hayatında CS:GO oynamamış.


+1 | 14-09-2019 18:15 - 14-09-2019 18:24
6. Aslında global çapta gerçekten iyi yayınlar yapan ve kendi başına bir yerlere gelmiş pek çok kadın yayıncı var, Danucd gibi. Fakat maalesef ülkemizde bu durum böyle değil. Hem kaliteli içerik hem de kendi başına bir yerlere gelme konusunda. Dikkat ederseniz Twitch Türkiye'de bulunan top tier kadın yayıncıların neredeyse hepsinin arkasında onları destekleyen daha büyük yayıncılar var. Ve yine dikkat ederseniz sürekli bu yayıncılar tarafından host'lanıp bir nevi izleyici desteği alıyorlar.

Hal böyle olunca da Twitch Türkiye'de kendi emekleri ile bir yere gelmiş kadın yayıncılar bulmak iyice zorlaşıyor. Belki Ruthless Ladies istisna olabilir. Onları çok izlemiyorum fakat diğer yayıncılar tarafından açıkça desteklendiklerini görmedim.

Kaliteli içerik konusunda ise hiç tartışmaya girmek istemiyorum. Çoğu kadın yayıncı oynadıkları oyunla değil "just chatting" kategorisinde yaptıkları yayınlarla ön plana çıkıyor. Ki oyun oynayan kadın yayıncıların da büyük bir kısmının oynanış açısından keyifli bir içerik sunamadığı aşikar. Zira Twitch Türkiye'de hiçbir kadın yayıncının, "ulan bu kadın bu oyunu çok iyi oynuyor" denerek izlendiğini görmedim.

Genellikle kadın yayıncıları izleyen kitlenin büyük bir çoğunluğunun, karı kız görmek için yayınlara geldiğini biliyoruz. Kendimizi kandırmayalım arkadaşlar. Yurt dışı için bu durumun pek çok istisnası olmasına rağmen ülkemiz bu durum maalesef bu şekilde. Ne yazık ki kadın yayıncılarımız birileri tarafından desteklenmediği sürece iyi yerlere gelemiyor, gelenler de aynı seviyedeki erkek yayıncılarla aynı yayın kalitesini sunamıyor.

Ve evet cinsiyetçi damgası yeme ihtimalim var fakat gerçekler acıdır biliyorsunuz.


+2 | 16-09-2019 02:10
7. Pqueeni eklememen trajikomik olmuş :/


0 | 08-12-2019 13:50
8. https://hizliresim.com/WcPUf7
sağ tarafa dikkat


+1 | 04-07-2020 07:38
/1
bizi takip edin    
iletişim için       

Canlı yayın


/1